Інтерфакс-Україна
12:43 11.03.2025

Голова ОТП Банку про динаміку дропів з уведенням лімітів: раніше це були сотні, зараз - до 10 в день

2 хв читати
Голова ОТП Банку про динаміку дропів з уведенням лімітів: раніше це були сотні, зараз - до 10 в день

Кількість дропів в ОТП Банку після введення ліміту 150 тис. грн/міс. на вихідні перекази Р2Р (person-to-person) з 1 жовтня 2024, а потім і за реквізитами IBAN з 1 лютого 2025, впала з сотень до десяти випадків за день, повідомив голова правління Володимир Мудрий.

"У результаті кількість дропів кардинально зменшилась. Якщо говорити про ОТП Банк – це в рази. Досі є ті, хто намагається це робити, але якщо раніше це були сотні клієнтів, то зараз це до 10 осіб, які намагаються "чудити", - сказав він в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, ОТП проробив "велику підготовчу роботу" до уведення лімітів на перекази. Зокрема банк відстежував клієнтів, чиї транзакції суттєво перевищували заявлений при відкритті рахунку обсяг, і ставив їм різні питання з приводу доходів.

"До того ж у нас були вже налаштовані алгоритми виловлювання дропів. Фактично, коли ми прийшли до Меморандуму, вже було чітке розуміння, як це буде працювати, щоб не завдавати клопоту порядним клієнтам", – підкреслив Мудрий.

За його словами, в результаті після поширення з 1 лютого ліміту 150 тис. грн й на перекази за IBAN кількість надісланих до банку скарг-звернень "можемо порахувати на пальцях однієї руки".

Банкір очікує покращення ситуації з дропами після створення єдиного реєстру дропів або єдиного реєстру скомпрометованих карток.

"(…) але для його створення потрібен закон і, відповідно, час. Потрапляння в цей реєстр означатиме зіпсовану репутацію клієнта. Поки що кожен банк працює з використанням згаданих лімітів", - зазначив голова правління ОТП.

На думку банкіра, з появою вищезгаданого реєстру для дропів настане серйозніша відповідальність, адже зараз якщо такого клієнта ловлять "на гарячому" в одному банку, йому нічого не заважає відкрити рахунок в іншому.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Метінвест" підтвердив інвестиції 5,7 млрд грн у ГЗК в Кривому Розі, розпочне проект згущення відходів на 9 млрд грн

Доля е/е у собівартості виробництва титанового концентрату в Україні зросла з 30 до більш 60% через тарифи – СЕО "Велти"

НБУ продовжив ще на 30 робочих днів розгляд документів Тігіпка на купівлю Ідея Банку

Створення фонду за угодою з США щодо корисних копалин потребуватиме залучення ЄС – Стефанішина

Українському бізнесу варто заходити на ринки, де відсутня РФ – торгпред України

Темпи відновлення ділової активності у лютому впали до мінімуму за останні два роки - ІЕД

Весняна посівна-2025 стартувала в Україні: у 15 областях засіяно 83 тис. га

Шмигаль: 15 областей засіяли вже 83 тис. га ярих зернових та зернобобових культур

АРМА продасть конфісковані судом облігації на суму майже 1,8 млрд грн

Австрія виділить Україні EUR5 млн на розмінування сільгоспземель і EUR2 млн на підтримку Grain from Ukraine

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА