Інтерфакс-Україна
19:10 05.12.2024

Торговельні центри в регіонах відчувають складнощі з переходом на імпортну електроенергію

3 хв читати
Торговельні центри в регіонах відчувають складнощі з переходом на імпортну електроенергію

Імпорт електроенергії для ТРЦ більш оптимальний, ніж використання генераторів, проте в деяких регіонах є проблеми з обленерго, повідомили представники ТРЦ під час RAU Summit-2024 у середу.

Генеральна директорка БФК Gulliver (Київ) Ірина Круппа розповіла, що БФК Gulliver споживає в середньому приблизно 3,5 МВт електроенергії  у зимовий період.

"Крім відключень, є ще й обмеження в Києві для великих об'єктів, у нас це 1,5 МВт на місяць. У будь-якому разі потрібно підключати генератори навіть до цього обсягу, який нам видається. Дуже гарне рішення цієї ситуації - підписання договір на імпортну електроенергію, і ми одні з перших скористалися цією можливістю", - повідомила вона.

За словами Круппи, за жовтень українські тарифи були 7,06 грн, плюс розподіл 92 коп., імпортний тариф - 10,49 грн.

"Ми користуємося змішаним тарифом, нам дозволено споживати 20% української електроенергії та 80% імпортної, середньозважений тариф у БФК Gulliver за жовтень був 8 грн 72 коп. за 1кВт*год, це з ПДВ. Є інформація, що з нового року, можливо і з грудня, буде можливо брати українську електроенергію - 40%, а 60% - імпортну, тоді цей тариф буде зменшуватися", - зазначила вона.

Також у МФК є також чотири генератори загальною потужністю 2 МВт, їхньої потужності вистачає на все споживання, окрім частково вентиляції та кондиціонування. Станом на сьогодні вартість електричної енергії від дизель-генератора - 12,6 грн/кВт*год. За її словами, навіть із прогнозованим тарифом у грудні в 11-12 грн/кВт*год із ПДВ за імпорт - середньозважений тариф буде вигіднішим, ніж виробляти енергію за допомогою дизель-генераторів.

Зі свого боку комерційна директорка Dragon Capital PM Наталія Кравець вважає, що об'єкти компанії в Києві (Smart Plaza Obolon, Piramida, Aladdin, "Караван") немає сенсу підключати до імпорту.

"У них немає відокремленої лінії електроживлення (умова підключення імпорту - ІФ-У). Для того, щоб зробити цю окрему гілку, потрібно вкладати мільйони", - пояснила вона.

Водночас вона повідомила, що поки що досягти відповідної домовленості для ТРЦ Victoria Gardens, не вдалося. "У Львові жоден комерційний об'єкт не може домовитися з обленерго про імпорт електроенергії, що дивно для нас. Але, на жаль, це факт", - констатувала вона.

Budhouse Group теж поки що не вирішила питання про підключення об'єкта у Львові - ТРЦ Forum - до імпорту електроенергії. Водночас ТРЦ Lubava (Черкаси) і ТРЦ Nikolsky (Харків) використовують такий ресурс. За словами операційного директора Budhouse Group Максима Гаврюшина, ця послуга здорожує постачання енергії на 60-65 коп. порівняно з українською.

Також він зазначив, що всі ТРЦ Budhouse Group обладнані генераторами, цього року їхню потужність ще збільшено.

"Якщо відбуваються проблеми з електропостачанням на день-два, то немає сенсу переходити на імпортовану електроенергію. Тоді ми просто використовуємо дизельні генератори, щоб пережити ці невеликі періоди. А якщо ми вже розуміємо, що відключення або обмеження тривалі, тоді є сенс переходити на імпортовану електроенергію. Добре, що це дуже легко зробити, легко припинити і дуже легко потім знову відновити. Тобто ти це можеш регулювати через два-три дні цих переходів", - повідомив Гаврюшин.

CEO "Порт Сіті Груп" Наталія Антоненко повідомила, що ТРЦ Порт Сіті (Луцьк) у зимовий період споживає 1,5 МВт. "Усі вони повністю заміщені генераторами. І звичайно, вони не можуть працювати постійно. Імпорт - для нас рішення, у нас є окрема лінія. Але сьогодні в регіональних центрах підключитися складніше, ніж у містах-мільйонниках. На жаль, на сьогодні обленерго не дає нам згоду", - повідомила Антоненко.

Генеральна менеджерка комерційного центру Alef Estate (Дніпро) Анжела Борисова повідомила, що їхні об'єкти не можуть бути підключені до імпорту, оскільки в їхньому складі є житло.

"Ми пішли шляхом когенерації. Я дуже сподіваюся, що навесні ми перейдемо на цей альтернативний варіант", - повідомила вона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна отримала $50 млн від Світового банку за проєктом у сфері охорони здоров’я THRIVE

Наступного тижня Україна завершить сезон відбору газу та зосередиться на підготовці до зими – ексміністерка енергетики

НБУ заперечив політичний тиск у справі перевірки банку Порошенка

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА