20:12 11.11.2024

Місія МВФ щодо 6-го перегляду програми EFF розпочала роботу в Києві

3 хв читати
Місія МВФ щодо 6-го перегляду програми EFF розпочала роботу в Києві

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) прибула до Києва для шостого перегляду програми розширеного фінансування EFF і планує працювати в столиці тиждень.

"Місія МВФ на чолі з Гевіном Греєм розпочала сьогодні в Києві дискусії з представниками влади України в контексті шостого перегляду програми розширеного фінансування", - ідеться в заяві постійної представниці МВФ в Україні Прішили Тофано.

За її словами, зустрічі безпосередньо в Києві завершаться 18 листопада, після чого діалог, як очікується, триватиме в дистанційному форматі.

Міністерство фінансів зазначило, що до шостого перегляду Україна має виконати чотири структурних маяки: здійснити огляд довоєнних політик і практик середньострокового бюджетного планування; оцінити фінансові ризики для фінансової стабільності та підготувати план дій для різних сценаріїв; оцінити фінансовий стан підприємств централізованого теплопостачання; розробити політику управління державною власністю в державних підприємствах, політику дивідендів і стратегію приватизації.

"Мінфін спільно з командами Національного банку та МВФ продовжує активно працювати над впровадженням спільно визначених реформ. Ми вдало пройшли вже п'ять переглядів Програми і розраховуємо на успішний шостий перегляд уже в грудні та, як результат, отримання наступного траншу в розмірі близько $1,1 млрд", - зазначив міністр Сергій Марченко.

За словами голови Національного банку України Андрія Пишного, робота місії розпочалася з установчої зустрічі в НБУ з широким колом учасників. Крім правління НБУ та команди Мінфіну, у ній з боку МВФ брали участь керівник місії в Україні Гевін Грей, його заступники Сана Надім і Тревор Лессард, постійний представник МВФ в Україні Прішила Тофано, виконавчий директор МВФ від регіональної групи, до складу якої входить Україна, Єрун Клік, заступник виконавчого директора МВФ від України Владислав Рашкован і начальник відділу з питань управління та боротьби з корупцією юридичного департаменту МВФ Еммануель Матіас.

Пишний уточнив, що на зустрічі було детально окреслено перелік питань для обговорення під час місії, зокрема аналіз макроекономічної ситуації та побудову макрорамки на 2025 рік.

"Плануємо експертні дискусії щодо процентної та валютно-курсової політики. Також презентуємо результати керованої гнучкості обмінного курсу і валютної лібералізації та подальші перспективи", - зазначив голова НБУ.

Він додав, що важливими для центробанку є також питання ризиків для фінансової стабільності та економіки загалом, згенерованих війною та зовнішніми факторами; фінансування бюджету як за рахунок зовнішніх джерел, так і внутрішніх; швидкості й успішності впровадження структурних реформ і планування дій у разі надзвичайних ситуацій.

"Зазначу, що всі заходи, передбачені Меморандумом про економічну та фінансову політику з терміном на кінець листопада, нами або вже виконані, або передбачається їхнє своєчасне виконання. Команда також працює над виконанням зобов'язань із терміном на кінець грудня і далі", - наголосив Пишний.

Зокрема, він подякував МВФ за допомогу та експертні консультації в процесі виконання структурного маяка з проведення оцінки основних фінансових та операційних ризиків для фінансової стабільності за різних несприятливих сценаріїв розвитку подій, термін якого закінчився наприкінці жовтня.

Україна 23 жовтня за підсумками 5-го перегляду відкритої в березні 2023 року програми EFF отримала 6-й її транш $1,1 млрд, що збільшило суму виплат до $8,7 млрд за загального обсягу програми $15,6 млрд.

В оновлену за підсумками 5-го перегляду програму на прохання України було внесено зміни до розкладу переглядів програми і траншів за їхніми підсумками. Якщо раніше вона передбачала тільки два перегляди на 2025 рік - на початку березня і наприкінці серпня з виділенням за їхніми підсумками траншів по $917,5 млн, то тепер у розкладі на наступний рік - чотири щоквартальні перегляди, як і цього року. Розмір 8-го траншу за підсумками 7-го перегляду в березні залишено незмінним - $917,5 млн, тоді як розмір наступних трьох траншів наступного року становить відповідно $809,6 млн, $539,8 млн і $445,3 млн.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Уряд Чехії схвалив виділення з держрезерву 330 тис. т нафти через зупинку нафтопроводу "Дружба"

ЄБРР схвалив кредит EUR80 млн "Укрнафті" на будівництво 100 МВт малої газової генерації

ЄБРР схвалив проєкти з УЗ, "Укрнафтою", "Галнафтогазом", Ощадом, Райффом, ОТП і дорогою М-06 на суму EUR1,3 млрд

Мінрозвитку представило концепцію електронної системи ціноутворення в будівництві

Системи та реєстри у сфері будівництва та регрозвитку будуть інтегровані в Містобудівний кадастр

ОГТСУ отримав підтвердження гарантованих поставок газу зі Словаччини та очікує отримати з Польщі - CEO

Будувати підземні підстанції "Укренерго" видається досить проблематичним рішенням - представник НЕК

JYSK наростив на 9% продаж у період "Чорної п'ятниці"

Україна у 2024 р. втратила 11,8 млрд грн бюджетних надходжень через пільги на оподаткування посилок вартістю до EUR150 - дослідження

Усе вказує на те, що транзит російського газу з 1 січня 2025 року зупиниться - заступник глави Міненерго Андарак

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА