"Укрнафта" використала бездротову систему для 3D-сейсмічних досліджень у горах
ПАТ "Укрнафта" завершило польову фазу перших 3D-сейсмічних досліджень із використанням бездротової системи реєстрації у гірських умовах на заході України.
"Наступним кроком буде інтерпретація даних та побудова цифрової геологічної моделі", - повідомляється в пресрелізі компанії у п'ятницю.
Як пояснили в "Укрнафті", висока достовірність геологічних побудов дозволить звести до мінімуму ризики пошуково-розвідувального буріння та, як наслідок, ефективніше бурити нові свердловини.
"У світовій практиці польових наземних сейсмічних досліджень роботи в гірській місцевості вважаються найскладнішими: перепад висот, складна геологічна будова родовищ. При цьому головним завданням є отримання сейсмічних даних високої щільності та високої роздільної здатності", - зазначив директор "Укрнафти" Сергій Корецький, слова якого процитовано у пресрелізі.
Польова фаза робіт проводилася на площі 77 кв. км., на висотах від 350 до 600 метрів. Її виконував переможець торгів на майданчику Prozorro в особі ТОВ "Георозвідка".
Загальна максимальна кількість бездротових автономних модулів, які використовувалися під час польових досліджень, становила майже 20 тис. одиниць, з одночасною реєстрацією даних на 18,5 тис. із них.
Висока щільність приймачів – 257 одиниць на кв. км, – дозволила впевнено простежити відображення від крутозалягаючих сейсмогеологічних складок гірських порід.
"Укрнафта" – найбільша нафтовидобувна компанія України, яка є оператором національної мережі АЗС. У березні 2024 року компанія вступила в управління активами Glusco і загалом оперує 545 АЗК – 460 власних та 85 в управлінні.
Компанія реалізує комплексну програму відновлення діяльності та оновлення формату автозаправних станцій своєї мережі. З лютого 2023 року "Укрнафта" випускає власні паливні талони та картки "NAFTAКартка", що реалізуються юридичним та фізичним особам через ТОВ "Укрнафта-Постач".
Найбільшим акціонером "Укрнафти" є НАК "Нафтогаз України" із часткою 50%+1 акція. У листопаді 2022 року ставка Верховного головнокомандувача ЗСУ ухвалила рішення про передання державі частки корпоративних прав компанії, які належали приватним власникам, якою зараз управляє Міноборони.