12:06 29.01.2024

78% населення прифронтових областей вважають, що відновлювати заклади культури потрібно лише після закінчення війни - соцдослідження

3 хв читати
78% населення прифронтових областей вважають, що відновлювати заклади культури потрібно лише після закінчення війни - соцдослідження

Переважна більшість (78%) населення деокупованих і прифронтових областей України вважають, що відновлювати зруйновані заклади культури потрібно лише після закінчення війни, свідчать результати дослідження, проведеного соціологічною групою "Рейтинг".

"Більше половини опитаних у всіх областях (за винятком Херсонської) зазначили, що в їхньому населеному пункті повністю або скоріше достатньо закладів культури (бібліотек, клубів, музеїв, мистецьких студій). Водночас щонайменше третина в цих регіонах зазначили, що таких закладів недостатньо. Частіше про недостатність говорили в Дніпропетровській, Запорізькій та Чернігівській областях. На Херсонщині лише чверть заявили, що культурних закладів достатньо, понад 70% зазначили, що їх недостатньо", - ідеться в результатах дослідження.

Зокрема, 56% респондентів із Чернігівської області заявили, що в них достатньо закладів культури, у Сумській області про достатність заявили 57%, у Харківській - 57%, у Дніпропетровській - 53%, у Запорізькій - 49%, в Одеській - 58%, у Миколаївській - 53% і в Херсонській - 25%.

Зазначається, що ситуація з роботою бібліотек у населених пунктах найкраща в Чернігівській, Сумській та Миколаївській областях, де понад 75% опитаних зазначили, що ці заклади культури працюють у їхніх населених пунктах, а найгірша ситуація - у Херсонській (21%) та Харківській (48%) областях. В інших регіонах майже 60% зазначили, що бібліотеки на сьогодні працюють.

Ситуація з роботою клубів у населених пунктах найкраща в Чернігівській та Сумській областях, де понад 75% опитаних зазначили, що ці заклади культури працюють у їхніх населених пунктах, а найгірша ситуація - у Херсонській (12%) та Харківській (41%) областях. В інших регіонах близько 60% зазначили, що клуби на сьогодні працюють.

"Попри те, що більшість не підтримує закриття закладів культури в малонаселених пунктах, переважна більшість (78%) вважають, що відновлювати зруйновані заклади культури потрібно лише після закінчення війни. Відновлення таких закладів наразі підтримують лише 17%. Цікаво, що найнижчий рівень підтримки негайного відновлення закладів культури фіксується в Херсонській області", - йдеться в дослідженні.

Зокрема, у Чернігівській області лише 19% респондентів підтримують відновлення закладів культури до завершення війни, у Сумській області - 17%, у Харківській - 19%, у Дніпропетровській - 18%, у Запорізькій - 20%, в Одеській - 20%, у Миколаївській - 16% та у Херсонській - 8%.

Дослідження "Культурні практики та потреби для відновлення населення у деокупованих та прифронтових громадах" проводилося 17 листопада - 4 грудня 2023 року в Чернігівській, Сумській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. Вибіркова сукупність: загалом 3 200 респондентів (по 400 респондентів на кожну область) від 18 років і старше. Статистична похибка вибірки не більше ніж 4,9% для кожної з областей. Дослідження було реалізовано за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID "Зміцнення громадської довіри (UCBI)".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Виробники біометану закликають Раду невідкладно прийняти закон про відкриття його експорту

Частка позичальників мікрокредитів до зарплати після вторгнення РФ зросла з 42% до 67% - дослідження

Зовнішню політику української влади підтримують 70% громадян - соцопитування

Країни Балтії, Велика Британія, Німеччина, Канада та США лідирують у рейтингу позитивного ставлення до них українців, РФ очолює антирейтинг

В Україні 84% підтримують вступ до ЄС, 77% позитивно ставляться до НАТО - соцопитування

В Україні 79% підтримують проведення міжнародної мирної конференції, але лише 22% підтримали б участь у ній РФ - соцопитування

Українці покращили оцінку поточної економситуації та погіршили її прогноз - опитування Центру Разумкова

Психологічний стан українців покращився порівняно з початком повномасштабного вторгнення - опитування Центру Разумкова

Абсолютна більшість українців вірить у перемогу України у війні - опитування

Про нові підходи підготовки кадрів для бізнесу, навчальні кейси, і виклики в освіті під час воєнного стану

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА