17:54 22.11.2023

Українці не усвідомлюють необхідності своєчасної діагностики раку простати - експерти

2 хв читати
Українці не усвідомлюють необхідності своєчасної діагностики раку простати - експерти

Українці не усвідомлюють необхідності профілактики та своєчасної діагностики раку передміхурової залози, притому що на ранніх стадіях захворювання в 100% випадків рак простати в Україні виліковний, вважає голова Спілки онкоурологів України Едуард Стаховський.

"В Україні проблемою є те, що пацієнти не усвідомлюють необхідності профілактики та своєчасної діагностики раку простати: близько 48% пацієнтів із раком помирають, при цьому близько 15% - того ж року, коли було діагностовано рак передміхурової залози. Це досить серйозні цифри. У цивілізованих прогресивних країнах показники значно менші", - сказав він на пресконференції в агентстві "Інтерфакс-Україна".

Стаховський повідомив, що при цьому в Україні зазвичай діагностують пізні стадії раку передміхурової залози, які становлять близько 60% встановлених випадків.

"60% - це пізні стадії, де вже не стоїть питання про лікування пацієнта, а тільки про те, щоб просто продовжити його життя, а це досить дорого і малоефективно для пацієнта. При цьому на ранніх стадіях захворювання ми можемо вилікувати рак простати у 100% випадків", - сказав він.

Стаховський уточнив, що Спілка онкоурологів України рекомендує розпочинати скринінгову діагностику раку простати, згідно з міжнародними рекомендаціями, з 45 років.

Коментуючи можливості лікування цього захворювання в Україні та за кордоном, експерт наголосив, що "до певної міри лікування в Україні є кращим, тому що пацієнта можна прооперувати вже за 3-4 тижні після встановлення діагнозу, тоді як у європейських країнах цей час значно довший".

"Це реальна проблема, адже багато пацієнтів, які на сьогодні перебувають за кордоном, дзвонять і кажуть, що (...) операція запланована лише за пів року, тому вони готові приїхати (в Україну - ІФ-У) на операцію", - сказав він.

Водночас він зазначив, що в Україні є проблема медикаментозного лікування, оскільки в країну часто надходять генерики, а їх ефективність не завжди відповідає оригінальним препаратам.

Керівниця медичного департаменту "Байєр" Україна Марія Зимовець зазначила, що українські пацієнти та лікарі брали участь у клінічних випробуваннях онкопрепаратів для лікування раку передміхурової залози.

"В Україні поки що не зареєстровані останні розробки, але якщо наші зусилля будуть спрямовані на те, щоб продовжувати дослідження, то дуже скоро наші пацієнти матимуть більший вибір, матимуть доступ до нових препаратів і більше шансів вилікуватися", - сказала вона.

Партнер і старший економіст дослідницького центру Ukraine Economic Outlook Григорій Кукуруза зазначив, що згідно з проведеними цим центром дослідженнями, останніми роками завдяки підвищенню рівня обстежень вдалося збільшити кількість виявлених випадків захворювання.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Виробники біометану закликають Раду невідкладно прийняти закон про відкриття його експорту

Частка позичальників мікрокредитів до зарплати після вторгнення РФ зросла з 42% до 67% - дослідження

Зовнішню політику української влади підтримують 70% громадян - соцопитування

Країни Балтії, Велика Британія, Німеччина, Канада та США лідирують у рейтингу позитивного ставлення до них українців, РФ очолює антирейтинг

В Україні 84% підтримують вступ до ЄС, 77% позитивно ставляться до НАТО - соцопитування

В Україні 79% підтримують проведення міжнародної мирної конференції, але лише 22% підтримали б участь у ній РФ - соцопитування

Українці покращили оцінку поточної економситуації та погіршили її прогноз - опитування Центру Разумкова

Психологічний стан українців покращився порівняно з початком повномасштабного вторгнення - опитування Центру Разумкова

Абсолютна більшість українців вірить у перемогу України у війні - опитування

Про нові підходи підготовки кадрів для бізнесу, навчальні кейси, і виклики в освіті під час воєнного стану

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА