Інтерфакс-Україна
13:05 31.10.2023

Половина українців практично завжди беруть участь у виборах - опитування

2 хв читати
Половина українців практично завжди беруть участь у виборах - опитування

Половина українців (50,4%) практично завжди беруть участь у загальнонаціональних або місцевих виборах, які відбуваються в країні. Про це свідчать дані опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 21 до 27 вересня 2023 року, які презентовано на пресконференції в агентстві "Інтерфакс-Україна".

"50% опитаних стверджують, що практично завжди беруть участь у виборах (загальнонаціональних або місцевих), які відбуваються в країні, ще 30,5% відповіли, що частіше беруть участь, 10,5% - частіше не беруть участі, 5% - практично ніколи не беруть участі", - наголошується в дослідженні.

При цьому громадяни, які відповідають, що їм легко визначити власну позицію з політичних проблем, частіше, ніж ті, хто відповідає, що їм важко її визначити, практично завжди беруть участь у виборах (відповідно 61% і 44%).

Згідно з опитуванням, жінки частіше, ніж чоловіки, відповідають, що практично завжди беруть участь у виборах (відповідно 54% і 46%).

Водночас що молодші респонденти, то рідше вони відповідають, що завжди беруть участь у виборах (частка таких зменшується від 62% серед тих, кому 60 і більше років, до 29% серед тих, хто молодший за 30 років).

Частка тих, хто завжди бере участь у виборах, у Східному регіоні нижча (44%), ніж в інших регіонах (від 49% до 54%).

Крім того, чим вищий рівень освіти респондентів, тим частіше вони відповідають, що практично завжди беруть участь у виборах (від 47% серед респондентів, які мають загальну середню освіту, до 54% серед тих, хто має вищу освіту).

Соцслужба Центру Разумкова проводила це опитування з 21 до 27 вересня 2023 року в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст опитування є виключною відповідальністю Pact.

Опитування методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях - тільки на тих територіях, які контролює уряд України і на яких не ведуться бойові дії).

Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на завершальному етапі (коли здійснювали відбір респондентів за статево-віковими квотами). Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).

Опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Водночас додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Бізнес проти планів "Укрзалізниці" значно підвищити тарифи на вантажні перевезення, що стане черговим ударом по економіці

Ліцензії на продаж ліків поза аптеками отримали вже 12 ліцензіатів – Держлікслужба

Громадські діячі заявляють про ризик політичної дестабілізації Черкащини через можливе переформатування місцевих рад

ЄС виступає адвокатом України перед КНР і той зрушив свої позиції – експерт

Україна має одночасно інтегруватися в існуючі моделі безпеки та створювати оборонні союзи – експерт

Україна вже стала одним із ключових елементів нової архітектури безпеки в Європі – голова Громадської ради при МЗС

Військової загрози для України з боку Білорусі нема, Лукашенко транслює російські наративи – експерти

Експерти закликають до деполітизації та відновлення професійності в прокуратурі

Головний виклик євроінтеграції України – впровадження стандартів ЄС на місцях – дослідження

Інтеграція до ЄС не може зводитися лише до ухвалення законів – голова профільного комітету Ради

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА