Інтерфакс-Україна
20:53 08.09.2021

Єврокомісія заявила про прагнення ЄС до більшої автономії в багатополярному і конфліктному світі

2 хв читати
Єврокомісія заявила про прагнення ЄС до більшої автономії в багатополярному і конфліктному світі

Європейська комісія (ЄК) затвердила в середу стратегічний прогноз 2021 року, заявила про прагнення ЄС до більшої автономії в багатополярному і конфліктному світі і утворила мережу "міністрів майбутнього".

"Глобальні проблеми, такі як зміна клімату і цифрова трансформація, безпосередньо впливають на життя громадян ЄС. Ми всі відчуваємо, що наша демократія і європейські цінності ставляться під сумнів як поза, так і всередині союзу, і Європі необхідно адаптувати зовнішню політику до світопорядку, що змінюється" , - заявила в зв'язку з цим глава ЄК Урсула фон дер Ляєн.

У доповіді про стратегічний прогноз, який має назву "Можливості і свобода дій ЄС", визначено чотири глобальні тенденції, які вплинуть на свободу дій ЄС у найближчі десятиліття.

Зміна клімату та інші екологічні проблеми приведуть до загострення проблем з водою і продовольством на планеті. До 2050 року 200 млн осіб щороку будуть потребувати гуманітарної допомоги. Кліматичний стрес посилить міграцію, розширення конфліктів і порушення основних прав людини, зазначається в документі.

Цифрове гіперпідключення і технологічні перетворення змінять суспільство, економіку, ринки праці, промисловість і державне управління, відкриють нову главу глобалізації в сфері послуг (від фінансів до туризму), розвитку економіки даних, безвідходної економіки.

Ймовірно, йдеться в прогнозі, продовжиться наступ на демократичні моделі управління і цінності. Станом на 2020 рік 34% населення світу жило в країнах, де демократичне правління переживало занепад, і тільки 4%, де рівень демократії зростає.

Світ стає все більш багатополярним, а економічний центр тяжіння зміщується на схід. Сьогодні економічна вага "сімки, що розвивається" (Бразилія, Китай, Індія, Індонезія, Мексика, Росія і Туреччина) становить близько двох третин від ваги країн G7 (Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Велика Британія і США), що представляють близько 40% світового ВВП. Очікується, що населення світу досягне 9,7 млрд у 2050 році, а частка населення ЄС впаде до 4,3% (трохи більше 420 млн до 2050 року), зазначається в доповіді.

У цих умовах ЄС прагнутиме зміцнювати свою стратегічну автономію і глобальне лідерство. Він має намір зменшити стратегічну залежність від третіх країн за деякими найважливішими товарами, включно з лікарськими препаратами, диверсифікувати поставки найважливішої сировини. Ключовою віхою має стати забезпечення достатньої кількості декарбонізованої і доступної енергії.

Посилюючи стратегічну автономію, ЄС вважає за необхідне зміцнювати "коаліцію країн-однодумців".

"Подальший розвиток власного оборонного потенціалу збільшить здатність ЄС просувати міжнародний порядок, заснований на правилах, при одночасному посиленні ролі держав-членів ЄС у НАТО", - наголошується в доповіді.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мелоні: оголошеного Путіним триденного перемир'я недостатньо, щоб довести прагнення Росії до миру

Порошенко назвав рішення НБУ про його небездоганну репутацію незаконним

Китай закликав Україну та Росію "усунути корінні причини конфлікту"

Зеленський привітав Ліберальну партію на чолі з Карні з перемогою на виборах в Канаді

Макрон заявив про посилення тиску на Росію у найближчі вісім-десять днів

Венс заявив про загрозу переростання російсько-української війни в ядерну

Конгресмен-демократ представив сім потенційних статей імпічменту проти президента Трампа

РФ продовжує інтегрувати захоплену територію України у свою систему управління

Угода про економічне партнерство з США може стати вигідною для України й Америки - Зеленський

Декілька країн висловили готовність відправити військові контингенти до України, серед них не лише європейські – речник МЗС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА