17:00 14.04.2021

У "Євросолідарності" побоюються, що на переговорах у Парижі виникнуть питання про вибори в ОРДЛО і подання води в Крим

2 хв читати
У "Євросолідарності" побоюються, що на переговорах у Парижі виникнуть питання про вибори в ОРДЛО і подання води в Крим

Член парламентського комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентської співпраці Марія Іонова (фракція "Європейська солідарність") не виключає, що на майбутніх переговорах президентів України та Франції Володимира Зеленського й Еммануеля Макрона в Парижі можуть порушуватися питання про вибори в ОРДЛО, закріплення в Конституції України особливого статусу цих територій, подання води в Крим.

"Існує імовірність того, що під час переговорів у Парижі буде порушено питання про подання води в Крим, і начебто це може відбуватися під гарантії місії ОБСЄ", - сказала Іонова в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в середу.

За словами народного депутата, в Парижі також може порушуватися питання про залучення до переговорів про врегулювання ситуації на Сході України "внутрішньо переміщених осіб із тимчасово окупованих територій".

"Це означає, що продавлюватимуть прямі переговори України з невизнаними республіками", - наголосила Іонова.

Народний депутат також припустила, що на переговорах знову наполягатимуть на проведенні виборах в ОРДЛО і на закріпленні "статусу про особливості місцевого самоврядування ОРДЛО" в Конституції України.

Іонова наголосила, що президентові України важливо обстоювати в Парижі свою позицію і "не піддаватися на будь-який шантаж".

"Важливо, щоб ішлося про конкретику, щоб Зеленський озвучив свої позиції і сказав, що вже політика умиротворення не пройде. Необхідно конкретно говорити про посилення санкцій, про те, яка конкретно нам потрібна допомога. Конкретизувати, чому наша розвідка заблокована, чому не працюють контрснайперські групи - адже це все захист нашої територіальної цілісності", - наголосила вона.

За її словами, "два роки українська влада проводила політику "підігравання" російським умовам" (заяви про створення консультативної ради, підписання "формули Штайнмаєра"). Водночас Іонова зазначила, що останнім часом політика влади змінилася, і якщо вона надасть конкретний план дій для захисту України від агресора, то це можна буде тільки вітати й підтримувати.

Іонова також вважає, що до візиту українського президента в Париж необхідно "скликати позачергове засідання Радбезу ООН, оскільки ситуація потребує негайного розгляду".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА