КС перейшов до закритої частини слухання щодо мовного закону
Конституційний суд України (КС) у четвер завершив слухання у відкритій частині засідання і перейшов до закритої частини розгляду справи про конституційність закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної".
Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", Велика палата КС на пленарному засіданні в четвер у формі усного провадження продовжила розгляд справи за конституційним поданням 51 народного депутата щодо відповідності Конституції закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".
Суд заслухав виступи залучених учасників конституційного провадження і завершив стадію запитань.
Після цього учасники процесу виступили з завершальними репліками. Представник суб'єкта права на конституційне подання, народний депутат України Вадим Новинський під час слухання не виступав, але звернувся до суддів КС із завершальним словом.
"Закон ... дискримінує громадян за мовною ознакою... закон спричинив соціальні конфлікти", - сказав Новинський.
Він закликав суддів захистити Конституцію, забезпечивши рівні умови для усіх мов національних меншин.
Суб'єкт права на конституційне подання Олександр Долженков зазначив, що подання про конституційність мовного закону жодним чином не спрямоване на розпалювання протистоянь на ґрунті мовного питання, а лише на захист прав.
Постійний представник верховною раді в КС Ольга Совгиря попросила суд під час ухвалення рішення врахувати висновок Венеціанської комісії щодо цього закону. Представник президента в КС Федір Веніславський уточнив, що нині працює робоча група при Міністерстві культури з підготовки законодавчих ініціатив для забезпечення прав нацменшин. За його словами, найближчим часом плануються публічні дискусії щодо проблем мов нацменшин, а восени буде внесено до Верховної Ради відповідний законопроект.
Після виступів учасників процесу із завершальним словом суд завершив дослідження матеріалів у відкритому слуханні та перейшов до закритої частини розгляду матеріалів справи для ухвалення рішення.