16:19 30.05.2019

Зеркаль очолить делегацію України на слуханнях трибуналу ООН щодо спору з РФ про порушення прав у Чорному, Азовському морях та Керченській протоці

3 хв читати
Зеркаль очолить делегацію України на слуханнях трибуналу ООН щодо спору з РФ про порушення прав у Чорному, Азовському морях та Керченській протоці

Президент України Володимир Зеленський створив делегацію України для участі в слуханнях Міжнародного трибуналу ООН з морського права (МТМП) щодо спору між Україною та Росією про права прибережної держави в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці.

Відповідний указ президента Зеленського №339/2019 від 30 травня 2019 оприлюднено на сайті глави держави.

Згідно з документом, слухання відбудуться 10-14 червня в Гаазі (Королівство Нідерланди).

Українську делегацію очолила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль (агент України).

До делегації також увійдуть посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов (заступник голови делегації), гендиректор компанії "Чорноморнафтогаз" Світлана Нєжнова, перший заступник гендиректора Державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз" Андрій Кондратов (обоє - за погодженням), а також представники Міністерства інфраструктури України та Державної прикордонної служби.

Президент доручив голові делегації здійснювати із залученням представників державних органів підготовку та представлення визначених арбітражним трибуналом ООН процесуальних документів, позиційних, доказових та інших матеріалів.

Кабінету Міністрів України доручено забезпечити фінансування витрат, пов'язаних з участю делегації України в слуханнях арбітражного трибуналу.

Як повідомлялося, 14 вересня 2016 року Міністерство закордонних справ України виступило із заявою, в якій зазначило, що від початку незаконної агресії Російської Федерації в Криму держава-агресор порушила та узурпувала права України в цих зонах.

У МЗС зазначили, що, незважаючи на протести України, Росія надалі здійснює незаконні дії в межах морських зон України. "Україна просить арбітражний суд підтвердити її права як прибережної держави та зобов'язати Російську Федерацію припинити міжнародно-протиправні діяння у відповідних морських акваторіях, надати Україні відповідні запевнення та гарантії в їх неповторенні та відшкодувати Україні всі завдані Російською Федерацією збитки", - виписано в заяві вимоги української сторони.

У свою чергу на той час президент України Петро Порошенко також наголосив, що цей позов пов'язаний, зокрема, "з грабежем України у сфері енергетичних ресурсів, коли Росія краде нафту, газ, добуваючи їх на морському шельфі України, відбувається крадіжка морських ресурсів і забруднення наших територій із негативним впливом на екологію Чорного моря, зокрема і під час будівництва Керченського мосту".

За словами тодішнього президента Порошенка, Україна доведе за допомогою арбітражу юридичні факти викрадення Російською Федерацією природних ресурсів і завдання шкоди екології зазначеного басейну.

Постійний Третейський суд засновано в 1899 році для сприяння третейському розгляду та іншим формам вирішення спорів між державами. Нині ПТС надає адміністративну підтримку 3 міждержавним процесам, 106 арбітражним розглядам між державами та іноземними інвесторами, 55 справам, що випливають із договорів за участю держави або іншого публічного суб'єкта, і 2 іншим спорам.

Раніше, з 3 по 7 червня, в Гаазі в Міжнародному суді ООН триватимуть слухання у справі про порушення Росією Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму і про заборону всіх форм расової дискримінації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зурабішвілі повторила, що не визнає легітимність президентських виборів - ЗМІ

Колегія виборників Грузії обрала президентом Міхеїла Кавелашвілі - ЗМІ

Колегія виборників розпочала обрання президента Грузії, під парламентом тривають протести

Фінляндія не боїться втягування у війну, але готова до найгіршого - прем'єр

Макрон призначив прем'єром Франсуа Байру - голову партії "Демократичний рух"

HIMARS дуже допомагають на Донецькому напрямку - Зеленський

Байден незабаром оголосить новий пакет військової допомоги Україні

Плану Трампа щодо закінчення війни ще немає, але існують кілька позицій і вони обговорюються - Єрмак

Китай продовжить дотримуватися своєї позиції в питанні війни в Україні та сприяти врегулюванню - Сі Цзіньпін

Порошенко везе черговий вантаж допомоги на 67 млн гривень для бригад та підрозділів ЗСУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА