21:49 26.09.2018

Порошенко передав Генсеку ООН ноту про рішення України не продовжувати Великий договір із РФ

3 хв читати
Порошенко передав Генсеку ООН ноту про рішення України не продовжувати Великий договір із РФ

Президент України Петро Порошенко передав Генеральному секретарю Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутеррешу ноту про рішення України не подовжувати дію договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Російською Федерацією, повідомляє прес-секретар глави держави Святослав Цеголко.

"Президент передав Генеральному секретареві ООН ноту щодо рішення України не продовжувати дію договору про дружбу з Росією. Наша нота буде розповсюджена як офіційний документ Генасамблеї та Ради Безпеки ООН", - повідомив С.Цеголко на своїй сторінці в соцмережі Facebook у середу.

Як повідомлялося, 6 вересня 2018 року РНБО України підтримала ініціативу президента П.Порошенка щодо непродовження договору про дружбу, співробітництво і партнерство з РФ на десять років. На засіданні РНБО П.Порошенко заявив, що буде дано доручення МЗС України в найкоротші терміни направити ноту російській стороні про припинення дії договору. "За результатами засідання РНБО буде рішення і доручення Міністерству закордонних справ у найкоротші терміни направити відповідну ноту російській стороні", – зазначив президент.

17 вересня президент України своїм указом ввів у дію рішення РНБО від 6 вересня 2018 щодо припинення дії договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією, підписаного 31 травня 1997 року.

Згідно з рішенням РНБО, МЗС має поінформувати ООН, ОБСЄ та інші міжнародні організації про бажання України припинити дію договору про дружбу з Росією, а також про підстави його припинення.

Згідно з рішенням РНБО, Міністерство закордонних справ України, зокрема, має заявити Російській Федерації про бажання України припинити дію договору про дружбу з РФ відповідно до статті 40 цього договору і внести в установленому порядку на розгляд президенту України проект закону України про припинення дії договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та РФ.

21 вересня Міністерство закордонних справ України направило ноту російській стороні про непродовження договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією, повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією було підписано 31 травня 1997 року терміном на десять років (із подальшою автоматичною пролонгацією документа, якщо сторони не висловляться проти). Верховна Рада ратифікувала документ 14 січня 1998 року, Держдума - 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року (з моменту обміну ратифікаційними грамотами).

Згідно зі ст. 40 договору, його укладено терміном на десять років. Дія договору автоматично продовжується на наступні десятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за шість місяців до завершення чергового десятирічного періоду. Відлік першого десятирічного періоду розпочинався з дати набуття договором чинності (з 1 квітня 1999 року) і завершувався 1 квітня 2009 року. Тоді жодна зі сторін не виявила бажання припинити дію договору до 1 жовтня 2008 року, тому його дія автоматично продовжилася на наступний десятирічний період.

Згідно з договором про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ, закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці одне одного.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сергія Тюріна призначено головою Хмельницької облдержадміністрації

Шмигаль обговорив із главою МЗС Великої Британії питання економічної та енергетичної підтримки

Україна не бачить загроз у зв'язку з майбутніми виборами до Європарламенту - Стефанішина

Азербайджан візьме участь у конференції з відновлення України в Берліні

Президент Грузії закликала учасників акції протесту в Тбілісі не проявляти агресію і дочекатися майбутніх виборів

Грузія перебуває на роздоріжжі – фон дер Ляйєн про протести у Тбілісі

В Офісі президента закликали світових діячів культури підтримати Глобальний саміт миру

Кличко: Президент України несе відповідальність за управління державою, її захист і оборону і має виконувати ці функції до завершення війни

Питання кількості міністерств є політичним рішенням фракції "Слуга народу" - Немчінов

Україна вітає домовленості про делімітацію кордону між Азербайджаном та Вірменією

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА