11:19 23.08.2018

Кучма: Зупинити війну, яку розпочала Росія, можуть лише переговори та пошук компромісів

2 хв читати
Кучма: Зупинити війну, яку розпочала Росія, можуть лише переговори та пошук компромісів

Другий президент України, представник країни в Тристоронній контактній групі Леонід Кучма вважає, що єдиний прийнятний шлях зупинити війну на Донбасі - це переговори та пошук компромісів, адже зупинити війну може тільки той, хто її розпочав, - Росія.

В інтерв'ю проекту "Радіо "Свобода" Л.Кучма, відповідаючи на запитання про те, як зупинити війну, сказав: "Це залежить від того, чого ми хочемо. Зупинити війну можна одним рухом, просто оголосивши про капітуляцію. Сподіваюся, охочих отримати мир такою ціною у нас немає. Принаймні навіть якщо є, то вони не насміляться вголос пропонувати таке".

Також, за словами Л.Кучми, можна спробувати зупинити війну, перейшовши в активний військовий наступ. "Охочих зробити це на словах у нас багато. Сподіваюся, вони розуміють, що насправді ми воюємо не з ОРДЛО (окремими районами Донецької та Луганської областей - ІФ), а з Росією. Тому результат таких кавалерійських атак буде передбачуваним і для нас невтішним", - сказав другий президент України.

"Лишається одне – домовлятися. Шукати мир у компромісах. Цим цілям слугує "нормандський формат" понад чотири роки. Варто порівняти інтенсивність бойових дій тоді й тепер. А взагалі питання (як зупинити війну - ІФ) не зовсім коректне. Зупинити війну може лише той, хто її почав. Тобто запитувати треба не нас, а Москву", - наголосив Л.Кучма.

Щодо стратегічних партнерів України, то, за словами Л.Кучми, це не назавжди визначене коло держав.

"В ідеалі це країни, які поділяють наші цінності, мають схожі стратегічні інтереси, та партнерські відносини, що приносять Україні вигоду. В мій час серед таких партнерів була Росія. На сьогодні, на мій погляд, це Канада, Велика Британія, країни європейської Півночі та Балтії, Польща, Німеччина та Франція (чиє значення для нас посилюється їхньою участю у "нормандському форматі"). Однозначно треба робити все, щоб забезпечити стратегічне партнерство зі США, Туреччиною та Китаєм", - заявив представник України в ТКГ.

За його словами, дуже важливо знаходити спільну мову зі стратегічними партнерами за будь-яких обставин, наприклад, треба шукати взаємоприйнятне рішення з Польщею.

"Ситуація з Польщею, з якою ми ведемо постійні суперечки історичного плану, як на мене, ненормальна. Треба шукати взаємоприйнятне рішення. Можу послатися на декларацію про примирення між народами, яку ми з Александром Квасневським (президентом Польщі в 1995-2005 роках - ІФ) підписали в 2003 році. Не думаю, що те, чого ми добилися тоді, неможливо зараз", - пояснив Л.Кучма.

Другий президент України наголосив, що зовнішня політика України "має відповідати національним інтересам".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна не бачить загроз у зв'язку з майбутніми виборами до Європарламенту - Стефанішина

Азербайджан візьме участь у конференції з відновлення України в Берліні

Президент Грузії закликала учасників акції протесту в Тбілісі не проявляти агресію і дочекатися майбутніх виборів

Грузія перебуває на роздоріжжі – фон дер Ляйєн про протести у Тбілісі

В Офісі президента закликали світових діячів культури підтримати Глобальний саміт миру

Кличко: Президент України несе відповідальність за управління державою, її захист і оборону і має виконувати ці функції до завершення війни

Питання кількості міністерств є політичним рішенням фракції "Слуга народу" - Немчінов

Україна вітає домовленості про делімітацію кордону між Азербайджаном та Вірменією

Трамп вважає неправильним для США виділяти Україні більше фінансової допомоги, ніж Європа

Київ передав бійцям 3 штурмової бригади 20 нових пікапів Toyota Hilux - Кличко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА