16:12 19.06.2018

Беца: Нікчемні вироки окупаційних судів Криму у справі "26 лютого" - ще один доказ злочинів РФ для міжнародних судів

2 хв читати
Беца: Нікчемні вироки окупаційних судів Криму у справі "26 лютого" - ще один доказ злочинів РФ для міжнародних судів

У Міністерстві закордонних справ України засудили вироки для українських активістів в окупованому Росією Криму у справі "26 лютого".

"Рішуче засуджуємо нікчемні вироки незаконних судів окупанта у справі "26 лютого". Ще один доказ злочинів РФ для подання в міжнародні суди", - написала речник МЗС Мар'яна Беца на своїй сторінці в "Твіттері" у вівторок.

Раніше у вівторок інтернет-видання "Крим.Реалії" повідомило, що т.зв. "Центральний районний суд Сімферополя "засудив фігурантів "справи 26 лютого" до умовних термінів.

Зокрема, активістів Алі Асанова і Мустафу Дегерменджі засудили до 4 років 6 місяців умовно, Арсена Юнусова і Ескендера Кантемирова - до 4 років умовно, Ескендера Емірвалієва - до 3 років і 6 місяців умовно з випробувальним терміном 3 роки кожному.

Як повідомлялося, 26 лютого 2014 року перед будинком парламенту Криму пройшов мітинг прихильників територіальної цілісності України, з іншого боку були активісти партії "Русское единство" і козаки, які підтримують анексію півострова.

У січні 2015 року т.зв. "Кримське управління Слідчого комітету РФ" порушило кримінальну справу про масові заворушення на мітингу 26 лютого. За версією слідства, в результаті бійки і тисняви на акції під стінами парламенту загинули двоє людей, ще 79 осіб отримали травми.

Серед затриманих виявилися прихильники територіальної цілісності України: заступник голови глави меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, а також активісти А.Асанов, М.Дегерменджі, Е.Кантемиров, Талят Юнусов, Е.Емірвалієв, А.Юнусов і Ескендер Небієв.

Пізніше суд розділив "справу 26 лютого" на дві: відокремивши в окремий процес справу головного підозрюваного - А.Чийгоза.

Пізніше Т.Юнусов і Е.Небієв пішли на угоду зі слідством і визнали провину, в грудні 2015 року Т.Юнусова засудили до 3,5 років умовно, а Е.Небієва до двох років, також умовного терміну.

11 вересня 2017 року т.зв. "Верховний суд Криму" засудив А.Чийгоза до 8 років колонії, але в 25 жовтня той вийшов на свободу, був переправлений до Туреччини, звідти прилетів в Україну.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

Вибори президента України відбудуться після закінчення війни - заява Ради

Рада достроково припинила повноваження нардепа Кормишкіної

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА