Інтерфакс-Україна
15:55 23.04.2018

Виконком СНД не отримував офіційних повідомлень від України про вихід зі Співдружності -чиновник

2 хв читати

 Голова Виконавчого комітету - Виконавчий секретар Співдружності Незалежних Держав Сергій Лебедєв заявив, що до виконкому не надходило офіційного повідомлення від України про її вихід із СНД.

"Офіційно вам заявляю, що жодних повідомлень, офіційних повідомлень, звернень до органів СНД від України не надходило", - сказав Лебедєв журналістам у понеділок у Мінську.

На запитання, наскільки реальним є вихід України з СНД, він відповів: "Важко сказати".

"Настрої там зміняються ледве не жодня. Але з представниками України ми цю тему не обговорювали. Більш того, не можу не сказати про те, що мої листи і звернення на адресу України наразі залишаються без відповіді", - заявив глава виконкому.

Позаминулого тижня президент України Петро Порошенко доручив уряду розглянути питання про вихід із СНД.

За словами С. Лебедєва, у виконкомі "звернули увагу на заяву президента України Порошенка" з приводу виходу зі Співдружності.

"Але це поки що це лише доручення. Яке прийме рішення уряд (України - ІФ), які рекомендації будуть надані, ще почекаємо", - зазначив він.

Водночас, продовжив Лебедєв, більшість країн СНД схиляються до думки, що вихід України зі Співдружності не буде на користь як їй самій, так і іншим країнам-членам об'єднання.

"Україну через своє географічне положення, тісні давні зв'язки з країнами Співдружності, звичайно, сприймають як нашого сусіда, нашого партнера, і більшість країн СНД були б зацікавлені в тому, щоб вона залишалася і далі нашим добрим сусідом і нашим партнером", - сказав Лебедєв.

"Ми зацікавлені в збереженні широкої взаємодії з Україною", - наголосив глава виконкому.

Як повідомлялося, 12 квітня президент України П.Порошенко запропонував підготувати пропозиції спільно з Кабінетом Міністрів України щодо офіційного припинення участі української держави в СНД. Він також заявив, що вважає за необхідне провести інвентаризацію всієї нормативно-правової бази, складеної України в рамках СНД, щодо відповідності національним інтересам держави. Крім того, П.Порошенко закликав іноземних партнерів переглянути договірні зобов'язання з РФ на предмет "чутливих сфер співробітництва".

У МЗС України в середині березня заявили, що зовнішньополітичне відомство підготувало пропозиції про вихід із СНД.

Україна була однією з трьох країн-підписантів Угоди про створення СНД 8 грудня 1991 року разом із РФ і Білоруссю. Однак у січні 1993 року в Мінську на саміті СНД, де було затверджено Статут Співдружності, Україна його не підписала. З весни 2014 року участь Києва у заходах СНД було зведено до мінімуму.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Климпуш-Цинцадзе: Віткофф перебуває в полоні ілюзій, які йому нав’язує РФ

США зондують, на що можуть погодитися Україна та РФ - заступник голови фракції "Батьківщина"

Рютте: НАТО стоїть з Україною, наша відданість конкретна та видима

Війни в Україні та на Близькому Сході неможливо зупинити комерційними угодами - нардеп Сірко

Париж планує збільшити оборонний бюджет на 3 млрд євро - прем'єр Франції

В Єврокомісії пояснюють, що економічна інтеграція України з ЄС до набуття членства передбачає входження в єдиний ринок з гармонізацією законодавства

Кабмін провів низку кадрових призначень

В Єврокомісії переконані, що Київ веде переговори з Вашингтоном щодо угоди про мінерали в інтересах України

Мережко: по суті, Путін через Віткоффа пропонує Трампу хабар за українські території

Верхня палата парламенту Австрії розгляне резолюцію щодо викрадених РФ українських дітей - Кондратюк

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА