У президентському поданні щодо ЦВК з'явилася кандидатура "Батьківщини", від "Опоблоку" очікують пропозицій

У підготовленому президентом України поданні на призначення членів Центральної виборчої комісії враховано пропозицію фракції "Батьківщина", від фракції "Опозиційний блок" очікують кандидатури, яку глава держави додатково подасть, заявляє його представник у Верховній Раді Ірина Луценко.
"Президент України вніс до парламенту оновлене подання про призначення нових членів Центральної виборчої комісії. На сьогодні президент подав 14 кандидатур, зокрема й кандидатуру від фракції "Батьківщина",... подану ще 7 листопада 2017 року", - сказала І.Луценко на засіданні погоджувальної ради парламенту в понеділок у Києві.
Представник президента в парламенті запевнила, що блокування кандидатур від якої-небудь із фракцій не буде.
"Минулого тижня відбулися консультації в Адміністрації президента з представниками "Опоблоку". Їм було запропоновано також визначитися з кандидатами. Тільки-но вони визначаться з кандидатурами, президент додатково подасть і кандидатуру від "Опоблоку", - заявила І.Луценко.
Як повідомлялося, 24 січня 2018 року на офіційному сайті глави української держави було оприлюднено список 14 кандидатів у члени ЦВК, які П.Порошенко вніс до Верховної Ради з проектом відповідної постанови. За даними громадянської мережі "Опора" та інших джерел, 6 з 14 кандидатів запропонувала парламентська фракція "БПП "Солідарність", 5 – фракція "Народний фронт" і по одному – фракції "Самопоміч", Радикальної партії та групи "Відродження".
Ю.Тимошенко висловила обурення відсутністю кандидата від "Батьківщини" в члени ЦВК у списку, заявивши, що президент цим порушив закон про ЦВК. Вона зазначила, що "Батьківщина" вносила президентові свою кандидатуру, не назвавши прізвище кандидата.
Партія "Опозиційний блок" направила листи послам країн "Великої сімки" (G7) і до представництва ЄС, в якому заявила про непаритетне представництво політичних сил у майбутньому складі ЦВК. "Призначення до складу ЦВК двох представників від "Опозиційного блоку" є законною вимогою щодо забезпечення права опозиції для контролю над виборчим процесом", - ідеться в листі.
Згідно з Конституцією України, Верховна Рада призначає і звільняє членів ЦВК за поданням президента, термін повноважень - 7 років. У 12 з 15 членів ЦВК термін повноважень закінчився 1 червня 2014 року, ще в одного члена ЦВК - у лютому 2017 року, але вони продовжують виконувати свої обов'язки. Двох членів ЦВК було призначено у квітні 2014 року.