08:00 01.11.2017

Україна внесла в ООН новий проект резолюції по Криму

2 хв читати
Україна внесла в ООН новий проект резолюції по Криму

Україна внесла в ООН оновлений проект резолюції про порушення прав людини в Криму. Раніше глава МЗС України Павло Клімкін відзначав, що цей документ "повинен стати основою для подальшої деокупації півострова"


Україна офіційно внесла до секретаріату Третього комітету Генеральної Асамблеї ООН оновлений проект резолюції з прав людини в Криму. Про це виданню "Укрінформ" повідомив спікер постійного представництва України при міжнародній організації Олег Ніколенко.

"Сьогодні в Нью-Йорку делегація України внесла до секретаріату Третього комітету Генасамблеї ООН проект оновленої резолюції (під назвою) "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна", - сказав він, зауваживши також, що цей документ вже отримав підтримку 34 країн, які виступили його співавторами.

Голосування в третьому комітеті асамблеї ООН по резолюції, за словами дипломата, "заплановано на середину листопада". Після цього, в грудні, як уточнив Ніколенко, документ буде винесений "на загальне голосування" в Генеральній Асамблеї.

"Метою оновленої резолюції є консолідація підтримки України в питанні деокупації українського півострова", - пояснив дипломат. Зокрема, в проекті, за його словами, "міститься вимога до Росії виконати тимчасові заходи наказу Міжнародного суду ООН щодо" відновлення діяльності меджлісу кримськотатарського народу, а також "наголошується на необхідності забезпечення навчання (громадян Криму) українською і кримськотатарською мовами". Окрім цього документ включає в себе вимогу про "необхідність доступу міжнародних організацій до окупованого Криму", додав Ніколенко.

Внесення України в ООН резолюції по Криму раніше, 31 жовтня, анонсував міністр закордонних справ України Павло Клімкін. "Ми не будемо йти на компроміси по нашій резолюції. Вона повинна бути найбільш чіткою та послідовною", - стверджував міністр, зазначаючи також, що цей документ повинен "стати основою для подальшої деокупації півострова".

До цього, 30 жовтня, під час спільної прес-конференції в Києві з міністром закордонних справ Іспанії Альфонсо Дастісом Клімкін також називав українську резолюцію по Криму "жорстким проектом", який повинен "засудити дії Росії щодо допуску міжнародних організацій і гуманітарних організацій в окупований Крим" і "однозначно закликати Росію виконувати рішення міжнародного суду в Гаазі".

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

Вибори президента України відбудуться після закінчення війни - заява Ради

Рада достроково припинила повноваження нардепа Кормишкіної

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА