Інтерфакс-Україна
13:35 08.04.2017

Порошенко затвердив річну національну програму під егідою комісії Україна – НАТО на 2017р

3 хв читати
Порошенко затвердив річну національну програму під егідою комісії Україна – НАТО на 2017р

Президент України Петро Порошенко затвердив річну національну програму під егідою комісії Україна – НАТО на 2017 рік

Відповідний указ президента України №103/2017 від 8 квітня 2017 року оприлюднено у суботу на сайті глави Української держави.

"З метою забезпечення виконання пріоритетних завдань співробітництва України з організацією Північноатлантичного договору, виконання рішень, ухвалених під час засідання Комісії Україна – НАТО на рівні глав держав і урядів (9 липня 2016 року, р. Варшава, Польща), а також згідно з пунктами 1, 3 і 17 частини першої статті 106 Конституції України постановляю: затвердити річну національну програму під егідою Комісії Україна – НАТО на 2017 рік".

Також П.Порошенко доручив Державному комітету телебачення і радіомовлення України, профільним міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади забезпечити інформування громадськості про перебіг і результати її виконання.

Річна національна програма та основні заходи, які мало бути проведено в її рамках, що додаються.

Цей указ набуває чинності з дня його опублікування.

Зокрема річна національна програма під егідою комісії Україна – НАТО на 2017 р передбачає політичні та дипломатичні заходи щодо забезпечення припинення агресії Російської Федерації проти України мирним шляхом і відновлення територіальної цілісності України, а саме збереження міжнародного консенсусу в наданні підтримки Україні, продовження санкційного тиску на Російську Федерацію до припинення збройної агресії і деокупації Криму та Донбасу.

У цьому контексті планується продовження роботи в рамках "нормандського", "мінського" й інших форматів з метою цілковитого відновлення територіальної цілісності та суверенітету України.

"Особлива увага приділяється завданню із забезпечення подальшої підтримки світовим співтовариством політики невизнання анексії Автономної Республіки Крим та необхідності посилення міжнародного моніторингу ситуації у сфері захисту прав людини на окупованому півострові", - йдеться в програмі.

"Інструментом досягнення цієї мети є збереження існуючих і впровадження нових спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) у Російській Федерації", - йдеться в програмі.

Передбачено також "активізувати діалог із державами-партнерами з метою забезпечення ефективної реалізації Мінських домовленостей, зокрема в частині проведення виборів після цілковитого виконання умов безпеки – виведення військ Російської Федерації та військової техніки, роззброєння незаконних збройних формувань, встановлення постійного контролю СММ ОБСЄ над тимчасово неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону, цілковите дотримання виборчих стандартів ОБСЄ та законодавства України під час виборчого процесу, забезпечення повномасштабного спостереження Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ за виборами".

У рамках реформування розвідувальних органів України передбачено зміцнення їх "взаємодії зі споживачами розвідувальної інформації, а також спеціальними спецслужбами іноземних держав, передусім держав-членів НАТО, побудова нових стосунків на основі взаємної довіри";

Передбачено також розвиток оборонно-промислового комплексу з метою оснащення Збройних сил України, інших військових формувань високоефективним озброєнням і військовою технікою, які відповідають стандартам НАТО, поступовий перехід на виробництво комплектуючих та запасних частин до озброєння та військової техніки з урахуванням стандартів НАТО в контексті заходів з імпортозаміщення і планової заміни зразків озброєння і військової техніки колишнього СРСР на сучасні, зокрема на вироблені в рамках міжнародної кооперації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сірко про коригування угоди про надра: Не знаю, чи це дипломатично можливо

Тимошенко обговорила с пастором Бернсом відновлення стосунків з США та компроміси, до яких, на її думку, готові українці

Матернова підкреслила важливість залучення громадянського суспільства до переговорного процесу про вступ України в ЄС

Данія закликає до відкриття всіх переговорних Кластерів про вступ України в ЄС в 2025р. - Б’єрре

УЧХ допомагав ліквідувати наслідки обстрілу РФ по Миколаївці Донецької області

Каллас: Відповідальність за злочини керівництва РФ та воєнні злочини має бути більш автоматичною

Сибіга: Україна ніколи не визнає жодні вкрадені Росією території, не погодиться на обмеження армії

Глава МЗС Литви: єдиним ефективним інструментом для переговорів є тиск на Росію

Україна останнім часом відкрила 8 нових дипустанов в Африці

Дві третини українців за вибори одразу після завершення військового стану, у Зеленського росте індекс довіри

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА