12:50 11.10.2016

Київ наразі не отримував офіційного запрошення на саміт лідерів нормандського формату

2 хв читати
Київ наразі не отримував офіційного запрошення на саміт лідерів нормандського формату

Українська сторона станом на вівторок не отримувала формального запрошення на участь у саміті глав країн "нормандської четвірки" (Україна, Німеччина, Франція, РФ), повідомляє прес-служба глави української держави.

"Станом на 11 жовтня українська сторона наразі не отримувала формального запрошення на саміт "нормандської четвірки", - розповіли в прес-службі президента у вівторок, відповідаючи на запитання агентства щодо перспектив переговорів у нормандському форматі.

У прес-службі зазначили, що під час останніх контактів президента України з канцлером Німеччини і президентом Франції опрацьовувалися різні дати проведення саміту "нормандської четвірки" в Берліні.

"Петро Порошенко неодноразово заявляв, що Україна виступає за активний діалог у рамках Нормандського формату для прискорення мирного врегулювання ситуації на Донбасі і відновлення Україною суверенітету і територіальної цілісності через забезпечення належного виконання Росією Мінських домовленостей", - йдеться в коментарі.

У зв'язку з цим останнім часом була активізована робота "нормандської четвірки" на різних рівнях, зокрема експертному, для змістовної підготовки саміту, наголосили в прес-службі.

Як повідомлялося, глава МЗС Франції Жан-Марк Еро заявив у понеділок, що зустріч лідерів "нормандської четвірки" може відбутися 19 жовтня. На цю ж дату заплановано візит до Парижа президента РФ Володимира Путіна.

Українська сторона вже неодноразово заявляла, що очікує від чергової зустрічі лідерів "нормандського формату" конкретного результату, яким могло б стати ухвалення "дорожньої карти" виконання Мінських угод. Проект цього документа вже розробили представники України, Франції та Німеччини, але підписати його не погоджується російська сторона. У свою чергу глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що РФ хоче розробити свій варіант "дорожньої карти".

Джерело в дипломатично колах заявило, що українська сторона не давала згоди на проведення зустрічі лідерів "Нормандської четвірки".

Посол РФ у Франції Олександр Орлов заявив у вівторок, що канцлер ФРН Ангела Меркель запросила лідерів країн "нормандської четвірки" на вечерю в Берліні, що відбудеться 19 жовтня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

Вибори президента України відбудуться після закінчення війни - заява Ради

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА