Інтерфакс-Україна
11:15 01.06.2016

Петренко: Незважаючи на прохання про помилування Афанасьєва та Солошенка, Мін’юсти України та РФ продовжують комунікацію щодо видачі українців за Конвенцією

2 хв читати
Петренко: Незважаючи на прохання про помилування Афанасьєва та Солошенка, Мін’юсти України та РФ продовжують комунікацію щодо видачі українців за Конвенцією

Подання прохання про помилування громадян України Юрія Солошенка та Геннадія Афанасьєва не означає припинення комунікації українського та російського Міністерств юстиції щодо видачі Україні цих людей за Конвенцією про передачу засуджених, заявив глава Мін’юсту України Павло Петренко.

"У разі якщо їх буде помилувано, тоді вони повернуться на територію України за відповідним рішенням російської сторони про помилування. Доки немає рішення про помилування, ми не припиняємо юридичних процедур за конвенцією", - сказав П.Петренко журналістам у середу в Києві, відповідаючи на запитання агентства "Інтерфакс-Україна".

Як повідомлялося, 27 травня міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що звільнення утримуваних у Росії українців Ю.Солошенка та Г.Афанасьєва - питання найближчих тижнів.

29 травня президент України Петро Порошенко заявив, що є попередня домовленість із керівництвом РФ щодо повернення в Україну Ю.Солошенка та Г.Афанасьєва.

"Я далекий від того, щоб давати обіцянки або називати багато прізвищ. Можу сказати лише, що за попередньою домовленістю ми можемо розраховувати на повернення додому Афанасьєва та Солошенка. І ми на фінішній прямій щодо умов, термінів і процедури їх повернення", - сказав він в телевізійному інтерв'ю.

Г.Афанасьєв проходив у справі про створення на території Криму терористичного угруповання і був засуджений у Росії в 2015 році на сім років ув’язнення в колонії суворого режиму як передбачуваний спільник українського кінорежисера Олега Сенцова. 14 жовтня 2015 року Московський міський суд визнав колишнього гендиректора держпідприємства "Виробниче об'єднання "Зоря" (Полтава) 73-річного Ю.Солошенка винним у шпигунстві та засудив до шести років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" отримала підписні листи і починає збір підписів за відставку уряду – нардеп Герасимов

Асоціація міст наполягає на збереженні коштів у громадах: 64% ПДФО та реверсна дотація

МЗС на заяву Орбана: Лекції про корупцію від політика, замішаного у корупційних скандалах? Ні, дякую

У Києві заявляють: Цьогорічні мирні переговори з РФ наразі припинені через відсутність абиякого прогресу

Кличко обговорив з керівництвом групи ЄБРР подальше співробітництво та втілення наявних проєктів

Апарат Ради відмовив "Європейській солідарності" у видачі підписних листів за відставку уряду - Герасимов

Порошенко закликає до відставки уряду і формування нової коаліції в Верховній Раді

Звільнення Галущенка та Гринчук недостатньо, потрібна відставка всього уряду, вважають депутати "Голосу" і "ЄС"

Українські політики та бізнесмени виступають за внутрішню зачистку в країні на тлі операції "Мідас"

"Євросолідарність" вимагає від спікера Стефанчука підписні листи для оголошення недовіри Кабміну

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА