Інтерфакс-Україна
18:49 03.02.2016

Порошенко: Абромавичус має залишитися на посаді глави МЕРТ, його заявою займеться НАБУ

2 хв читати
Порошенко: Абромавичус має залишитися на посаді глави МЕРТ, його заявою займеться НАБУ

Президент України Петро Порошенко зазначає, що Айварас Абрамавичус має залишитися на посаді міністра економічного розвитку і торгівлі, і нині думає над цією пропозицією.

"Зустрівся і поговорив з Айварасом Абромавичусом... Айварас підтвердив, що протягом всього часу роботи в уряді мав повну мою підтримку його реформаторських ініціатив, як безпосередньо, так і через Нацраду реформ. З мого боку таке сприяння гарантоване й надалі. Вважаю, що Айварас має залишатися міністром і продовжувати реформи. Він пішов думати", - написав П.Порошенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook у середу ввечері.

За словами глави держави, озвучені міністром у середу факти має розслідувати Національне антикорупційне бюро України (НАБУ). "Ігор Кононенко звернувся до НАБУ і заявив, що готовий співпрацювати з ним. Про це повідомило керівництво цього органу. Чим швидше суспільство отримає відповідь на поставлені питання, тим краще", - наголосив П.Порошенко.

Президент також нагадав, що раніше особисто запросив А.Абромавичуса працювати в команді українських реформаторів, надав йому українське громадянство і звернувся до фракції "Блок Петра Порошенка" у Верховній Раді України з пропозицією висунути його на посаду міністра економіки.

Як повідомлялося, на брифінгу в Києві в середу А.Абромавичус заявив про рішення подати у відставку через відсутність підтримки та активну протидію реформам, здійснюваним його командою. "У мене та моєї команди немає бажання бути ширмою для відвертої корупції, підконтрольними маріонетками для тих, хто хоче в стилі старої влади встановити контроль над державними грошима. Ці люди мають імена, і одне з цих імен я озвучу, - це Ігор Кононенко. Будучи представником політичної сили, яка висунула мене на посаду міністра, за останній місяць він зробив дуже багато, щоб блокувати мою роботу і роботу міністерства", - сказав міністр.

І.Кононенко назвав емоційною заяву А.Абромавичуса і вважає її спробою перекласти відповідальність за невдачі в роботі МЕРТ. Звинувачення міністра він відкидає і пов'язує їх із майбутнім переформатуванням уряду.

На сайті НАБУ в середу з'явилося повідомлення, що їхні детективи вже розпочали перевірку фактів, озвучених А.Абрамавичусом, щодо можливого втручання в роботу МЕРТ із боку І.Кононенка та інших народних депутатів. У бюро зазначили, що А.Абрамовичуса буде найближчим часом запрошено до НАБУ для допиту як свідка за оприлюдненими ним фактами.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Робоча група з підготовки законів щодо проведення виборів під час війни засідатиме 26 грудня - Корнієнко

"Євросолідарність" наполягає на неприпустимості виборів під час воєнного стану та референдуму щодо територій – заява фракції

Два комітети Ради рекомендують профільним міністерствам робити екологічні оцінки при будівництві ВЕС — Климпуш-Цинцадзе

Верховна Рада зможе проголосувати дату виборів президента після підписання мирної угоди – Зеленський

Україна може провести вибори одночасно з референдумом щодо мирної угоди - Зеленський

Порошенко: РФ вже стирається, Україні треба бути міцніше та відповідальніше, щоб не стертися раніше

Українська дипломатія у 2026 сфокусується на зміцненні війська, розвитку ОПК, тиску на РФ і справедливому мирі – МЗС

"Євросолідарність" ініціює зупинку конкурсу на 109 млн грн для каналів телемарафону, щоб спрямувати ці кошти на ЗСУ - заява

Раді пропонують удосконалити конституційну процедуру - законопроєкт

ЦВК: Вибори можуть відбутися тільки за умов безпеки та відповідних законодавчих змін, наразі м'яч на боці Ради

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА