Інтерфакс-Україна
11:26 16.07.2015

Нуланд переконувала депутатів у необхідності прийняти доопрацьовану версію президентського проекту змін до Конституції України – Ємець

2 хв читати
Нуланд переконувала депутатів у необхідності прийняти доопрацьовану версію президентського проекту змін до Конституції України – Ємець

Заступник держсекретаря США з питань Європи та Євразії Вікторія Нуланд у середу в Києві зустрілася з деякими народними депутатами України і переконувала їх у необхідності підтримати останню редакцію запропонованого президентом законопроекту про внесення змін до Конституції щодо децентралізація, заявив нардеп з фракції "Народний фронт" Леонід Ємець.

"До мене звернулося посольство США з проханням про зустріч з Вікторією Нуланд. Вчора така зустріч відбулася. Ми говорили про сьогоднішнє голосування змін до Конституції. Нуланд наполягала на тому, що це має бути демонстрація виконання Україною Мінських угод", - сказав він журналістам у кулуарах парламенту в четвер вранці.

Він уточнив, що йшлося про необхідність підтримати "доопрацьовану версію" президентського законопроекту.

Л. Ємець поінформував, що на цій зустрічі також були депутати з інших фракцій парламентської більшості.

Як повідомлялося, В. Нуланд перебуває з візитом в Україні, під час якого передбачені її зустрічі з керівництвом країни, політиками і бізнесменами, представниками громадянського суспільства для обговорення пакета двосторонніх і регіональних питань.

У середу ввечері заступник держсекретаря США сказала журналістам, що внесений до Верховної Ради президентський проект закону про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації допоможе виконати Мінські домовленості та сприятиме врегулюванню ситуації на Донбасі.

"Це також наблизить Україну до положень Мінських домовленостей щодо децентралізації. Це дуже важливо – в кожній стадії Мінських угод Україна наполегливо працює над виконанням своєї частини зобов'язань і важливо, щоб усі сторони-підписанти це робили. І тепер, коли Україна зробить свої кроки, хотіла б закликати Росію і тих, кого вона підтримує на Донбасі, виконувати свої зобов'язання", - сказала В. Нуланд.

Вона нагадала, що внесені поправки схвалено Венеціанською комісією і вони вносять в українську Конституцію європейські стандарти децентралізації, надаючи більше повноважень регіонам.

Водночас на сайті українського парламенту 15 липня було оприлюднено президентський проект закону про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади з позначкою "доопрацьований". Найважливішою відмінністю доопрацьованого законопроекту від першої редакції, зареєстрованого у Верховній Раді 1 липня, є положення про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом. Якщо в першій редакції це положення було закріплено в перехідних положеннях самого законопроекту, то в редакції від 15 липня запропоновано закріпити цю норму в розділі XV перехідних положень самої Конституції України.

Так, у розділі XV "Перехідні положення" в редакції Основного закону від 15 липня окрім іншого значиться: "18. Особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом."

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна та Росія знаходяться на порозі перемир'я, але обидві сторони мають піти на поступки – Келлог

Рютте: я повністю підтримую зусилля США, щоб покласти кінець війні РФ проти України

Рютте про роль НАТО у Коаліції охочих: ми виконуємо консультативну роль

Раді пропонують удосконалити правовий захист військовослужбовців

В "Євросолідарності" стверджують, що Порошенку заблокували відрядження до США

ЄК наразі очікує оголошення про мита США і не розкриває заходів у відповідь - представник

Велика Британія запровадила санкції проти російського проєкту "Євразія", молдовського депутата і грузинських суддів

Кличко обговорив з міністром закордонних справ Німеччини Бербок подальшу допомогу Україні

Україна сподівається на допомогу Німеччини у відкритті перемовних кластерів з ЄС - голова комітету Ради

Сірко про коригування угоди про надра: Не знаю, чи це дипломатично можливо

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА