10:17 03.02.2015

Фірташ і Льовочкін консолідували 100% акцій телеканалу "Інтер"

3 хв читати
Фірташ і Льовочкін консолідували 100% акцій телеканалу "Інтер"

Компанії GDF Media Limited і підконтрольна їй Inter Media Group Limited викупили міноритарні пакети акцій ПАТ "Телеканал "ІНТЕР": 29% у ВАТ "Перший канал" (Російська Федерація) і 10% у ТОВ "Пегас телебачення" (Україна).

"Таким чином, 100% акцій телеканалу "Інтер" повністю контролюються і управляються компаніями, власниками яких є Дмитро Фірташ (мажоритарний пакет) і Сергій Льовочкін (міноритарний пакет)", - зазначено в повідомленні Group DF, що об'єднує активи Д.Фірташа.

Згідно з ним, 29% акцій російського "Першого каналу" придбано за ринковою вартістю - $100 млн.

Керівний директор Group DF Борис Краснянський зазначив, що угоду з придбання 29% у "Першого каналу" планували вже деякий час, але жодним чином не була пріоритетом групи.

"Річ у тім, що "Перший канал" не брав участі в управлінні "Інтера" і ніяк не впливав на канал. Ми вимушені були прискорити угоду й викупити частку через політичний тиск, який чинять на медіа-групу окремі представники влади", - пояснив Б.Краснянський.

"По суті, нам довелося викупити міноритарний пакет у "Першого каналу", хоча з погляду бізнесу ця угода на цьому етапі в сучасній економічній ситуації була для нас, м'яко кажучи, непріоритетною", - додав керівний директор Group DF.

Він наголосив, що "Інтер" був і є незалежним каналом. Власники планують збільшити громадсько-політичне мовлення і розвивати канали групи, зазначив Б.Краснянський.

Згідно з даними Держреєстру, власниками ПАТ "Телеканал "Інтер" до останнього часу були ТОВ "Український медіа-проект" - 61%, ВАТ "Перший канал" (РФ) - 29% і ТОВ "Пегас телебачення" - 10%, яке, у свою чергу, на 100% належить компанії "Пегас Ентертаймент Лімітед" (Британські Віргінські о-ви).

Чистий доход ПАТ "Телеканал "Інтер" у 2013 році скоротився на 26,1% - до 679,78 млн грн, а чистий збиток зріс на 44,3% - до 258,67 млн грн. Даних за 2014 рік немає.

До медіагрупи Inter Mediа Group входять телеканали "Інтер", "Інтер+", НТН, К1, К2, "Ентер", "Ентер-фильм", "Мега", "MTV Україна", а також інші компанії у сфері продакшн і маркетингу. Найпопулярнішим з них є телеканал "Інтер": за даними Індустріального телевізійного комітету (ІТК) у грудні він лідирував за часткою глядачів серед усіх українських каналів з показником 15,15%, випереджаючи телеканал "1+1" і канал "Україна", у яких ці показники становили відповідно 10,4% і 8,98%.

У лютому 2013 року Д.Фірташ у партнерстві з тодішнім головою Адміністрації президента України, а нині народним депутатом Сергієм Льовочкіним придбали Inter Media Group у колишнього першого віце-прем'єра України Валерія Хорошковського. Продавець пояснив цей крок відсутністю можливості забезпечувати розвиток групи, за його даними, угоду було укладено з урахуванням оцінної вартості $2,5 млрд.

Останнім часом телеканал "Інтер" опинився в центрі уваги української влади. Зокрема, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення в середині січня вирішила оголосити попередження телеканалу, який у новорічну ніч транслював шоу за участю російських зірок естради, зокрема тих, які висловлювалися проти політики чинної української влади. Крім того, регулятор вирішив здійснити позапланову перевірку "Інтера".

Раніше стало відомо, що прокуратура відновила розслідування кримінального провадження щодо підробки підпису в документах у рамках угоди з купівлі компанією В.Хорошковського телеканалу "Інтер" 2005 року.

У свою чергу Верховна Рада України на пленарному засіданні у вівторок розгляне законопроект "Про внесення змін до закону "Про телебачення і радіомовлення" (щодо участі іноземних осіб у телерадіоорганізаціях)", що передбачає, зокрема, заборону на діяльність в Україні телерадіоорганізацій, частки в яких належать громадянам або юридичним особам Росії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА