10:35 22.01.2015

Компромісу щодо унітарного устрою України, європейського вибору та єдиної державної мови не може бути - Порошенко

3 хв читати
Компромісу щодо унітарного устрою України, європейського вибору та єдиної державної мови не може бути - Порошенко

Президент України Петро Порошенко у зверненні до співвітчизників з нагоди Дня соборності заявив, що Україна залишиться унітарною державою з єдиною державною мовою - українською.

"Нині майже 100% громадян підтримують єдину країну, і більшість українців бачить її саме унітарною, а не федеративною", - заявив глава держави у зверненні до співвітчизників.

Він наголосив, що для нього єдність країни і нації є такою ж цінністю, яких і для всіх українців.

"У мене є свої погляди на питання історії, мови, церкви. Але, попри те, що ці ідеї поділяє більшість співвітчизників, я маю враховувати думку меншості. Саме тому ми провадимо дуже зважену гуманітарну політику", - зазначив президент.

При цьому він наголосив, що є "принципові речі, які не можуть бути предметом для жодного компромісу". "Перше - Україна не буде федеративною, а залишиться унітарною державою. Друге - європейський вибір не підлягає дискусії. Третє - єдиною державною мовою є і буде українська. Але ніхто і ніколи не зазіхатиме на право людей розмовляти російською або іншими мовами, вільно користуватися ними вдома, на вулиці, на роботі. Додатковою гарантією такого права стане децентралізація, що торкнеться і гуманітарної політики", - запевнив П.Порошенко.

За словами президента, за останній рік на захист єдності і територіальної цілісності України піднялися "десятки тисяч воїнів, сотні тисяч волонтерів, мільйони і мільйони громадян". "Ще ніколи День Соборності не був таким великим, вистражданим і заслуженим святом, як сьогодні", - підкреслив глава держави.

"Наш ворог грубо прорахувався: хотів нас знищити, а зробив сильними, як ніколи. Українська політична нація остаточно у твердилася на в сіх напрям к ах - західних, східних, північних, південних і центральних. Вона об'єднала представників різних етносів і носіїв різних мов. А наші російськомовні співвітчизники продемонстрували, що Україну російською мовою вони люблять не менше, ніж україномовні - українсько ю", - резюмував П.Порошенко.

День соборності був заснований в 1999 році указом другого президента Леоніда Кучми, враховуючи політичне й історичне значення об'єднання Української народної республіки (УНР) і За хі дно- У кра ї нс ь ко ї народної республіки (ЗУНР) у 1919 році для створення єдиної соборної української держави.

День свободи бу ло встановлен о у 2006 році третім президентом Віктором Ющенком і відзнача ли 22 листопада на честь "помаранчевої" революції.

30 грудня 2011 року четвертий президент України Віктор Янукович підписав указ "Про святкування в Україні деяких пам'ятних дат і професійних свят", згідно з яким 22 січня відзначається як День соборності і свободи України. В.Янукович визнав такими, що втратили силу, інші укази про святкування Дня соборності, а також указ від 19 листопада 2005 року про День свободи, підписаний попереднім президентом (2005-2010) В.Ющенко м.

22 січня 1919 року на Софі їв ській площі Києва був оголошений Акт злуки (возз'єднання) УНР і ЗУНР, проголошених на населених українцями територіях Російської та Австро-угорської імперій, що припинили на той час своє існування. На його основі ЗУНР входила до УНР як західн а област ь УНР. Проте, внаслідок складної міжнародної і внутрішньої ситуації, возз'єднання українських держав не було втілене в життя, їх адміністративні органи й далі дія л и незалежно. В Україні громадськість уперше широко відсвяткувала день возз'єднання УНР і ЗУНР 22 січня 1990 року, коли люди утворили багатокілометрові живі ланцюги між містами.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Заморожені російські активи повинні бути повністю конфісковані і передані Україні - Арсеній Яценюк під час онлайн-дискусії КБФ

Президенти Бразилії та ПАР не поїдуть на Саміт миру у Швейцарії - ЗМІ

Фракція партії "УДАР Віталія Кличка" висловила солідарність із народом Грузії та підтримку його боротьби за свободу і демократію

Зеленський пропонує Раді денонсувати угоду між Україною та Білоруссю про взаємне спрощення зміни громадянства

Сейм Польщі вніс зміни до закону про допомогу громадянам України

Дебати Байдена і Трампа заплановано на 27 червня і 10 вересня

Міністр оборони Естонії: Ідея відправлення військ в Україну нікуди не поділася, проте конкретної дискусії щодо цього не було

Президент США підписав закон про заборону імпорту урану з Росії, повідомляє Білий дім

Зеленський - Блінкену: Потрібно доставити військову допомогу в Україну якнайшвидше, насамперед ППО

Посольство Сербії в Україні відновить роботу вперше з березня 2022 року, також незабаром відбудеться українсько-сербський бізнес-форум - Кулеба після перемовин з Вучичем

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА