10:03 30.01.2014

Закон про амністію вводиться в дію лише з дня появи на сайті Генпрокуратури інформації про звільнення протестувальниками всіх адмінбудівель і розблокування вул. Грушевського

3 хв читати
Закон про амністію вводиться в дію лише з дня появи на сайті Генпрокуратури інформації про звільнення протестувальниками всіх адмінбудівель і розблокування вул. Грушевського

Закон "Про усунення негативних наслідків і недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань", ухвалений Верховною Радою в середу, вводиться в дію тільки з дня появи на сайті Генпрокуратури інформації про звільнення протестувальниками всіх адмінбудівель і розблокування вулиці Грушевського.

Згідно з текстом закону, оприлюдненим у середу на сайті парламенту, звільняються від кримінальної відповідальності особи, підозрювані або обвинувачувані в порушенні низки статей КК України за умови, що ці злочини пов'язані з масовими акціями протесту, які розпочалися 21 листопада 2013 року, й закриваються відповідні кримінальні провадження.

Згідно зі ст. 9 закон набуває чинності з дня, що йде за днем його публікації, проте вводиться в дію з дня, що йде за днем публікації на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України повідомлення генерального прокурора України про фактичне здійснення учасниками масових акцій протесту сукупності певних дій:

звільнення всіх зайнятих у місті Києві та інших населених пунктах України під час акцій протесту будівель чи приміщень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також допуск до своїх робочих місць осіб, які там працюють, та зняття інших перешкод для належного функціонування зазначених об'єктів;

розблокування транспортних комунікацій на вулиці Грушевського у місті Києві учасниками масових акцій протесту;

розблокування інших вулиць, площ, провулків, бульварів тощо в місті Києві й інших населених пунктах України, крім тих, на яких відбуваються мирні акції протесту.

Водночас ст. 10 відводить протестувальникам на виконання сукупності дій 15 днів з дня, наступного за днем набуття чинності закону.

Ст. 11 уточнює, що після закінчення цього терміну закон втрачає чинність.

Автор закону - народний депутат фракції Партії регіонів Юрій Мірошниченко стверджує, що закон не передбачає необхідності звільнення проїжджої частини вулиці Хрещатика та прилеглих до неї вулиць, а стосується лише вимоги звільнення приміщень, пов'язаних з діяльністю органів місцевого самоврядування і органів виконавчої влади.

"Закон не передбачає необхідності звільнення проїжджої частини вулиці Хрещатик і прилеглих до неї вулиць. Він стосується лише вимоги звільнення приміщень, пов'язаних з діяльністю органів місцевого самоврядування і органів виконавчої влади. Про згортання Майдану не йдеться, можливість мирних протестів залишається", - зазначив політик.

Ю.Мірошниченко додав, що цей законопроект є компромісним, а головна його цінність у тому, що він дасть змогу зняти напруженість у суспільстві.

За його словами, представники опозиції взяли участь у створенні ухваленого парламентом закону, але відмовилися в результаті за нього голосувати, тому що не здобули підтримки в цьому питанні серед своїх прибічників.

"Головне, що закон ухвалено. Ми переконані, що наші колеги з опозиції також зацікавлені, щоб він працював", - резюмував парламентарій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

Вибори президента України відбудуться після закінчення війни - заява Ради

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА