20:58 21.11.2024

Україна вважає неправильним рішення Бразилії не запросити Україну на саміт G20 - МЗС

2 хв читати
Україна вважає неправильним рішення Бразилії не запросити Україну на саміт G20 - МЗС

Україна засмучена рішенням Бразилії, яка головувала в G20, не запросити українську сторону на саміт G20, дата проведення якого припала на 1000-й день повномасштабної російської агресії, заявив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий.

"Ми закликали запросити, вважали, що дуже правильно, щоб на 1000-й день повномасштабної агресії РФ ця тема прозвучала від України на засіданні. Крім того, російська агресія проти України - це глобальна загроза. Якщо фокус бразильського головування в G20 - на сталому розвитку, на економіці, подоланні несправедливостей у світовій фінансовій системі, то без розв'язання і справедливого завершення російської агресії цього досягти неможливо", - сказав Тихий на брифінгу в Києві в четвер.

За його словами, Україна доносила це до бразильських партнерів неодноразово під час контактів.

"Вони зробили той вибір, який зробили, то їхній вибір як головуючих. Ми вважаємо, що цей вибір - не запросити Україну - неправильний", - наголосив спікер.

Тихий зазначив, що загалом те, що саміт G20 "оминув увагою" тему російської агресії, Україна вважає хибним і вбачає відсутність стратегії в бажанні серйозно поставитися до глобальної загрози у зв'язку з агресією РФ.

"Це не просто те, що Україна хотіла розповісти про свої страждання через російську агресію. Ми хотіли запропонувати там свої певні бачення, і як російську агресію можна завершити справедливо", - пояснив він.

"Звісно, ми засмучені, але використовуватимемо кожен майданчик надалі, щоб доносити до світу загрози від російської агресії", - додали в МЗС.

Наступною головуватиме в G20 ПАР. Як зазначив Тихий, у ПАР запевнили, що російська агресія буде однією з тем і одним із фокусів під час головування ПАР.

"Як мінімум почули такі запевнення від південноафриканської сторони. І вважаємо, що це правильно в контексті глобальних загроз російської агресії не тільки для України, а загалом, і для країн Африки", - зазначив спікер.

Наприкінці жовтня під час візиту до Південно-Африканської Республіки Андрій Сибіга та міністр закордонних справ ПАР Рональд Ламола провели в Преторії двосторонні переговори. Сибіга висловив сподівання, що головування Південної Африки в G20, яке розпочнеться вже в грудні, забезпечить рішуче лідерство в подоланні регіональних і глобальних викликів, серед яких і російська агресія проти України.

Саміт Групи 20 (G20) відбувався в Ріо-де-Жанейро 18-19 листопада.

Reuters із посиланням на джерела писало, що європейські делегати на саміті G20 у Бразилії були незадоволені рішенням президента Луїса Інасіо Лула да Сілви завершити переговори та випустити підсумкове комюніке групи на день раніше, щоб уникнути гострої дискусії про війну Росії проти України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Більшість українців не підтримує мирної угоди без урахування територіальної цілісності країни

Українці сподіваються, що друге президентство Трампа буде позитивним для України

"Європейська солідарність" вимагає проведення закритого засідання Ради через арешт військових командирів

Прем'єр Хорватії наголошує на зростанні впливу РФ на демократичні процеси у всій Європі

Трамп закликав Путіна скоріше укласти угоду про припинення війни в Україні, інакше запровадить високі податки, тарифи та санкції

ЄС спільно з Данією та Литвою запускає програму для підтримки шляху України до вступу в ЄС з бюджетом EUR14 млн

Зеленський упевнений, що Китай може підштовхнути Путіна до миру

1 млн громадян звернулися на гарячу лінію УЧХ

Глава дипломатії ЄС назвала Євросоюз найбільшим донором України і пообіцяла нові заходи підтримки Києва

Шольц вважає, що президентство Трампа стане "викликом" і запевнив у підтримці України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА