22:11 18.07.2024

Малюська за публічний компроміс щодо законопроєкту про угоду зі слідством до 2-го читання

3 хв читати
Малюська за публічний компроміс щодо законопроєкту про угоду зі слідством до 2-го читання

Законопроєкт №11340 "Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо підвищення ефективності укладення угод про визнання винуватості", який Верховна Рада ухвалила в четвер у першому читанні, потребує публічного компромісу під час підготовки до другого читання, переконаний міністр юстиції України Денис Малюська.

"Тут потрібен публічний компроміс. Можливо і за рахунок зменшення опцій, передбачених законопроєктом. Переконаний, що Верховна Рада України такий компроміс знайде до другого читання і всі ключові стейкхолдери будуть задоволені. Хоча рідко коли компроміс збігається з найкращим технократичним рішенням", - написав Малюська на своїй сторінці у Facebook у четвер.

Він назвав інститут угод "штукою дуже неетичною, але суперефективною в правильних руках". "Максимальна ефективність мені подобається. Я за збільшення дискреції прокурорів, як це є в США. Дискреції закривати справи або йти на угоди", - зазначив міністр.

Малюська також зазначив, що метою угод про визнання винуватості є уникнення ризиків програти справу повністю, а також економії ресурсів, недостатніх для повноцінного судового розгляду.

Водночас він визнав, що інститут угод про визнання винуватості є чи не найпроблемнішим у кримінальному праві, але водночас "тріумфом ефективності над справедливістю в конкретній справі та над превентивним ефектом для обвинуваченого". Міністр розкритикував "примітивну дискредитацію інституту і загальну критику законопроєкту без найменшого розуміння ідеї, доктрини і зарубіжних практик".

Зі свого боку голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія повідомив, що під час розгляду законопроєкту №11340 "депутати взагалі не порушували питання угоди зі слідством у корупційних правопорушеннях".

"Це відбулося від наших партнерів у рамках зобов'язань Ukraine Facility Plan. Сьогодні голосували урядову версію, тому що уряд визначений перемовником з ЄС за цим планом", - повідомив він.

Також Арахамія повідомив, що після розгляду законопроєкту в першому читанні "у нас є перелік зауважень у письмовій формі від САП і ВАКС, які мають цим механізмом користуватися".

"Угода - це право прокуратури, а не обов'язок", - наголосив він.

За словами парламентарія, фінальна версія законопроєкту "все одно проходитиме залік від міжнародників".

"Якщо громадянське суспільство вважає цей законопроєкт зрадою, воно має право і можливість надати свої аргументи представникам посольств і міжнародних організацій. Але я впевнений, що все буде добре доопрацьовано до другого читання, як це було багато разів у подібних ситуаціях", - резюмував Арахамія.

Як повідомлялося, ухвалений у першому читанні 231 голосами законопроєкт №11340 пропонує доповнити Кримінальний кодекс положенням, згідно з яким винятково в корупційних правопорушеннях і в правопорушеннях, пов'язаних із корупцією, суд може ухвалити договір про визнання винуватості та призначити узгоджене сторонами додаткове покарання у вигляді штрафу у випадку, коли таке покарання не передбачено в санкції статті Особливої частини Кримінального кодексу. Законопроєкт регламентує розмір штрафів.

При цьому у висновку комітету Верховної Ради з антикорупційної політики до цього законопроєкту зазначено, що він містить корупціогенний фактор.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туск: Безпека Європи залежить не від виборів у США, а від нас

Порошенко привіз військовим на Сумщину 500 FPV-дронів і РЕБ та повідомив про арешт рахунків

Новою головою Консервативної партії Британії обрали Кемі Баденок

Стратегічні бомбардувальники ВПС США B-52H направлено на Близький Схід - ЗМІ

"Євросолідарність" на зустрічі з військовим керівництвом нагадала про повернення ПДФО бригадам, фортифікації і контроль закупівлі дронів

Трамп не захоче поразки України за своєї каденції - Волкер

Генсек ООН мав вручити Путіну ордер на арешт - лауреатка Нобелівської премії миру Матвійчук

Гарріс і Трамп не мають мотивів "здавати" Україну - Гербст

Київ закликав Тбілісі не йти білоруським шляхом до втрати суверенітету й незалежності

Київрада розгляне питання відновлення роботи "Київміськбуду" та добудови житла для 40 тисяч сімей

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА