14:17 26.02.2024

Україна до кінця 2025 року запустить роботу щонайменше 30 центрів ментального здоров'я на базі кластерних лікарень - Ляшко

2 хв читати
Україна до кінця 2025 року запустить роботу щонайменше 30 центрів ментального здоров'я на базі кластерних лікарень - Ляшко

Україна до кінця 2025 року запустить роботу щонайменше 30 центрів ментального здоров'я, які буде відкрито на базі кластерних лікарень, повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, виступаючи на форумі "Україна. Рік 2024" минулої неділі.

"З ініціативи першої леді Олени Зеленської психологічну підтримку нині надає кожен третій сімейний лікар в Україні. Наступним кроком є створення мережі психічних центрів на основі кластерних лікарень. Ми плануємо, що до кінця року буде щонайменше 30", - наведено його слова в повідомленні МОЗ.

Окрім того, Ляшко повідомив, що очолюване ним відомство наразі працює над перепрофілюванням 12 санаторіїв на повноцінні центри психологічної реабілітації.

Він нагадав, що у 2023 році по психологічну допомогу звернулися понад 320 тис. пацієнтів.

Як повідомлялося, МОЗ планує запустити роботу центрів психічного здоров'я на базі кластерних лікарень та амбулаторно-поліклінічних медзакладів. Центри фінансуватимуть у межах Програми медичних гарантій (ПМГ), для пацієнтів вони будуть безоплатними. У центрах працюватимуть міждисциплінарні команди у складі, зокрема, психіатрів, психотерапевтів, психологів, соціальних працівників або соціальних психологів.

Окрім того, у межах спільного зі Світовим банком проєкту Heal до кінця 2024 року щонайменше у 60 медзакладах "первинки" буде створено простір психологічного розвантаження.

Затверджений перелік надкластерних і кластерних та загальних лікарень спроможної мережі станом на кінець 2023 року передбачав 562 медзаклади в 19 областях, із них 123 надкластерних, 157 кластерних і 282 загальних.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На відновлення зруйнованої агресором медичної інфраструктури в Україні потрібно щонайменше $14,2 млрд

Співзасновник медлабораторії "Ескулаб" заявляє про ризики зупинки роботи мережі, невиплати зарплати і податків через спробу рейдерського захоплення

Лікарня "Охматдит" увійде до ПМГ із 2025 року

Інститут ім. Філатова продовжить розвивати використання ШІ для діагностики очних хвороб

Попит на неврологічні препарати з початку року суттєво зростає - експерт

Фармроздріб у 2024 р. підхопив минулорічний тренд зростання частки дієтичних добавок і ВТМ аптечних мереж - експерт

Актуальні тенденції попиту на фармринку відображають зміни потреб населення через війну - думка

Genmab купує розробника протиракових препаратів ProfoundBio за $1,8 млрд

Петиція до Кабміну із закликом відтермінувати внесення змін до положення про інтернатуру набрала 25 тис. голосів

Ситуація з туберкульозом залишається складною по всій країні, найбільший рівень захворюваності в п'яти областях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА