19:56 08.06.2021

Виведення будівництва КОД з-під закону про ProZorro дасть змогу залучити міжнародні компанії, інтерес уже проявили США, КНР, Франція та Італія

3 хв читати
Виведення будівництва КОД з-під закону про ProZorro дасть змогу залучити міжнародні компанії, інтерес уже проявили США, КНР, Франція та Італія

Ухвалений Верховною Радою законопроект №5309 "Про внесення змін до закону України "Про публічні закупівлі" та інших законів щодо системи оскарження публічних закупівель" створює умови для подальшого реформування закупівельної системи, формування нової практики конкурентного відбору підрядників з урахуванням міжнародних стандартів і норм.

Таку думку начальниця Управління власністю і державними закупівлями "Укравтодору" Оксана Філатова висловила під час публічного обговорення здійснення проекту будівництва Київської об'їзної дороги (КОД).

Вона також зазначила, що ProZorro на сьогодні не має технічної можливості проведення таких форм контрактів типу EPC+F.

"Коли ми говоримо, що КОД виходить за межі ProZorro - це не означає, що не буде відкритого конкурсу або прозорості на всіх етапах реалізації проекту. Наразі розпочато розробку нового нормативно-правового акта, відповідно до найкращих стандартів FIDIC, CIPS, а також із залученням міжнародного арбітражу й у рамках міжнародно визнаної системи ціноутворення. КОД має стати еталонним проектом, у розрізі і закупівельних процесів, і використання сучасних технологічних рішень", - зазначила під час обговорення директорка команди підтримки реформ при "Укравтодорі" Олександра Азархіна.

Вона також наголосила, що сучасна версія закону України "Про публічні закупівлі" не може врегулювати низку процедурних запитань, які є критичними для потенційних міжнародних інвесторів. Зокрема, це стосується небюджетного фінансування проектів.

Учасники обговорення також зазначили, що сучасна система публічних закупівель в Україні розрахована виключно на роботу з бюджетними проектами, зокрема і в рамках окремих державних програм. На сьогодні держава не має можливості для повноцінного фінансування проекту, тому це чи не єдиний можливий варіант залучення міжнародних інвесторів.

Крім того, було зазначено, що реформа закупівель в Україні постійно перебуває на етапі вдосконалення, а будь-які системні зміни до закону України "Про публічні закупівлі", зокрема й затвердження механізмів роботи міжнародних форм контрактів, потребують значного часу на розробку та реалізацію. Проект КОД стільки часу не має.

"Ініціативу "Укравтодору" слід підтримати, адже наша асоціація, як уповноважений представник FIDIC в Україні, свідчить: дуже важко просувається запровадження міжнародних норм, договорів і стандартів. Цей виняток із загальних правил визначає можливість пілотного проекту, в рамках якого є можливість відпрацювати на практиці всі питання, що важко проходять. І не забуваймо, що в проекті будівництва КОД саме інвестор контролюватиме цей процес", - сказала президент Асоціації інженерів-консультантів Яна Щигурова, яка також була присутня на обговоренні.

За даними "Укравтодору", на сьогодні інтерес до проекту вже проявила низка міжнародних компаній із США, КНР, Франції та Італії.

Як повідомлялося, Державне агентство автомобільних доріг України й американська Bechtel Corporation наприкінці травня підписали меморандум про взаєморозуміння для співпраці в реалізації проекту будівництва об'їзної дороги навколо Києва.

Київська об'їзна дорога - маршрут-півкільце навколо Києва, яке починатиметься від дороги М-07 Київ-Ковель і через дороги М-05 Київ-Одеса, Н-01 Київ-Знам'янка, Н-08 Бориспіль-Маріуполь, М-03 Київ-Харків-Довжанський, об'їзд м. Бровари й виводитиме до дороги М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі.

Загальна протяжність КОД становитиме майже 150 км.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рада директорів ЄБРР схвалила інвестиції в Україну на понад 1,3 млрд євро

Половина угод на первинному ринку нерухомості Львова здійснюється з метою інвестування - експерт

Держдепартамент США виділив $15 млн гранту на оцінку будівництва ММР на майданчиках ТЕС України

"Vodafone Україна" інвестує близько мільярда грн після купівлі радіочастот

В "Ощадбанку" заявили, що розглядають можливість стягнення ТРЦ "Гулівер" у разі передачі його в управління

"Нова пошта" за підсумками 9 міс. збільшила інвестиції в розвиток в Україні на 40%

Міжнародна торгова палата ICC знизить ціни для інвесторів в Україну у своєму арбітражі

"Автомагістраль-Південь" інвестувала в переоснащення $15 млн

"ДТЕК Мережі" планує до кінця 2024 р. інвестувати в енергооб'єкти в регіонах присутності 4,54 млрд грн

Міноборони України та делегація США обговорили залучення американських інвестицій в український ОПК

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА