07:11 28.07.2020

Дніпровські вчені винайшли пристрій для безпечної утилізації медичних відходів

2 хв читати
Дніпровські вчені винайшли пристрій для безпечної утилізації медичних відходів

Вчені Дніпровської політехніки створили мобільний прилад з утилізації медичних відходів, який вимагає мінімум палива, не шкодить довкіллю і за годину може переробити 50 кілограмів медичного "сміття", повідомила прес-служба Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

"Така установка незамінна під час пандемії, коли кількість використаних засобів індивідуального захисту постійно збільшується. Наприклад, обласна лікарня ім. Мечникова всього за тиждень роботи накопичує до 50 кг медичних відходів", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, під час роботи над апаратом вчені врахували специфіку медичних відходів, які нерідко є осередком інфекції.

"Тому основний етап утилізації такого "сміття"- спалювання при 800 градусах. Щоб мінімізувати викиди в атмосферу, гази, що виділяються додатково, спалюються", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що автори винаходу кажуть, що пристрій працює на будь-якому з доступних видів палива, до того ж витрати - мінімальні.

"Необхідні 800 градусів у "грубці" досягаються тільки за 2 хвилини. А всі медичні відходи за тиждень обласної лікарні ім. Мечникова, наприклад, можна спалити за годину", - зазначили в прес-службі.

"Ідею створити установку "підкинули" перуанські колеги. В їхній країні мають місце проблеми з утилізацією медичних відходів, і вони замовили нам розробити такий пристрій. А тепер винаходом зацікавилися і німецькі вчені. Але хотілося б, звичайно, щоб ним користувалися, насамперед, вітчизняні лікарі", - розповів керівник групи розробників, начальник науково-дослідної частини Національного технічного університету "Дніпровська політехніка" Роман Дичковський.

Зараз вчені Дніпропетровщини розробляють автоматизовану систему управління пристроєм.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА