У Глазго 20 країн домовилися про припинення фінансування нафтогазових проектів за кордоном
Двадцять країн на кліматичному саміті COP26 у британському Глазго досягли угоди про припинення інвестування в нафтогазові проекти за кордоном з кінця 2022 року.
Як повідомляється на сайті COP26 у четвер, серед країн-підписантів – Сполучені Штати Америки, Велика Британія, Швейцарія, Канада, Італія, Нова Зеландія, Данія, Фінляндія, Португалія, а також більш дрібні економіки, на кшталт Молдови, Коста-Рики, Малі та ін.
Угоду також підписали Європейський інвестиційний банк, Східноафриканський банк розвитку і низка інших фінансових організацій.
"Це історичний прорив, який був би неможливий іще кілька років тому. Ця група лідерів показує, як швидко змінюються норми в галузі енергетики", - зазначив у коментарі CNN Іскандер Ерзіні Вернойт, експерт із кліматичних фінансів аналітичного центру E3G.
Як повідомлялося, Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) заявило у травні цього року, що уряди й компанії повинні негайно припинити інвестиції в розробку нових родовищ нафти та газу, якщо світ хоче досягти нульового рівня викидів СО2 до 2050 року.
Крім цього, як випливає з огляду агентства, для досягнення кліматичної нейтральності необхідно припинити будівництво нових електростанцій і відмовитися до 2035 року від автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння.