13:32 23.09.2021

Оператори ГТС України, Німеччини, Чехії та Словаччини оголосили про партнерство для розвитку водневого напряму

2 хв читати
Оператори ГТС України, Німеччини, Чехії та Словаччини оголосили про партнерство для розвитку водневого напряму

Оператори газотранспортних систем (ГТС) України, Німеччини, Чехії та Словаччини - ОГТСУ, OGE, NET4GAS і EUSTREAM - спільно працюватимуть над ініціативою створення Центрально-Європейського водневого коридору.

"Ініціатива спрямована на створення водневої "магістралі" у Центральній Європі для транспортування водню з перспективних районів постачання водню в Україні, яка має гарні умови для виробництва зеленого водню, через Словаччину і Чехію в райони підвищеного попиту в ЄС. Водневий коридор також дозволить транспортувати водень з виробничих підприємств до споживачів водню в Чеській Республіці та Словаччині", - повідомляється в прес-релізі ОГТСУ.

За словами заступника генерального директора з розвитку і трансформації ОГТСУ Павела Станчака, через поставлені в Європі цілі досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року дослідження в цьому напрямі необхідно розпочати вже сьогодні.

"Водень – це перспективна технологія, яка знаходиться на ранній стадії впровадження у масштабах всієї економіки. Партнерство з сусідніми операторами ГТС створить синергетичний ефект для розвитку зеленого водню", - зазначив він.

"Наша надійна система транспортування могла б забезпечити гнучкий і дуже економічно вигідний спосіб подальшого транспортування екологічно чистої енергії на ринки ЄС. Ми прагнемо зробити нашу інфраструктуру готовою до використання водню і зробити внесок у досягнення цілей ЄС із декарбонізації", - додав гендиректор EUSTREAM Ростіслав Нуковіч.

Організатори проекту вважають, що Центрально-Європейський водневий коридор може бути створений частково за рахунок перепрофілювання наявної газової інфраструктури в поєднанні з цільовими інвестиціями в нові спеціалізовані водневі трубопроводи і компресорні станції. Це дасть змогу забезпечити транспортування водню на великі відстані за доступною ціною. Сторони вивчать можливості технічної реалізації транспортування до 120 ГВт-год водню за добу.

Керуючий директор NET4GAS Андреас Рау очікує, що завдяки такому міжнародному партнерству вже в наступному році будуть перші результати з перевірки можливостей здійснення проекту в частині потужностей і вартості транспортування водню.

У свою чергу гендиректор OGE Йорг Бергман зазначив, що без широкого використання водню разом із поновлюваними джерелами енергії країни ЄС не зможуть досягти поставлених кліматичних цілей, а створення такого водневого коридору дасть можливості доставки великих обсягів водню в промислові центри попиту вже до 2030 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"УЕБ" почне торгівлю гарантіями походження е/е з ВДЕ з 1 листопада

VITAGRO запустила перший український біометан у ГТС України добовим обсягом 6 тис. куб. м

ЄБА запропонувала Міненерго залучити банківську ліквідність для погашення боргів енергоринку

"ГарПок" оголосив перший "зелений" аукціон із розподілу 11 МВт СЕС

Реалізація Нацплану розвитку ВДЕ передбачає $20 млрд інвестицій - Міненерго

Квота на "зелені" аукціони у 2024 році встановлена для ВЕС у 88 МВт, для СЕС та інших видів – по 11 МВт

Перший аукціон на будівництво нових потужностей ВДЕ до 100 МВт може відбутися вже цього року - голова енергокомітету

Реалізація Дорожньої карти розвитку ВДЕ від Energy Community могла б прискорити "зелений" розвиток - голова АСЕУ

Норвезька компанія побудує в Естонії гігантську морську ВЕС на 1560 МВт

Шурма: Ми розблокуємо фінансування проєктів відновлюваної енергетики та проєктів металургії із "зеленої" сталі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА