16:29 03.06.2024

У ЄС розпочали роботу над прискоренням інвестицій у ринок водню

2 хв читати
У ЄС розпочали роботу над прискоренням інвестицій у ринок водню

Європейська комісія оголосила в понеділок про новий крок у розвитку водневого ринку ЄС - запуск роботи над пілотним механізмом у рамках нещодавно ухваленого пакета з декарбонізованих газів і водню.

"Водень є стратегічною частиною переходу ЄС до екологічно чистої енергетики. Це життєво важливо не лише для досягнення наших цілей нульових викидів, а й для підтримки нашої конкурентоспроможності та збереження позиції Європи як провідної світової економічної держави. Сприяючи налагодженню контактів між постачальниками і споживачами, ми зробимо вирішальний внесок у прискорення розвитку водневого сектору Європи, який зароджується", - заявив виконавчий заступник голови ЄК Марош Шевчович.

На думку члена ЄК з енергетики Кадрі Сімсон, цей механізм відіграє вирішальну роль у запуску функціонуючого європейського ринку водню. "Поки ще занадто мало проєктів наближаються до остаточних інвестиційних рішень, і занадто мало покупців підписують контракти на перехід на водень. Цей механізм допоможе нам краще зрозуміти і визначити, де виникають попит і пропозиція водню", - наводить Єврокомісія слова Сімсон.

Як пояснюється в документі, новий механізм спрямований на прискорення інвестицій шляхом надання чіткішої картини ринкової ситуації як покупців, так і постачальників, а також полегшення контактів між ними. Він діятиме п'ять років і буде частиною європейського водневого банку.

Пілотний механізм щодо водню збиратиме, оброблятиме та надаватиме доступ до інформації про попит і пропозицію відновлюваного низьковуглецевого водню та його похідних, що надасть змогу європейським покупцям конкурувати як з європейськими, так і з іноземними постачальниками.

Механізм збиратиме й оброблятиме ринкові дані про динаміку потоків і цін на водень. Як повідомили в Єврокомісії, розпочався процес пошуку постачальника послуг для розробки ІТ-платформи з управління пілотним механізмом. Комісія планує підписати контракт до кінця року, щоб почати роботу до середини 2025 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін погодив створення індустріального парку "ЕКО Мукачево"

Мінекономіки оцінило перший проєкт зі значними інвестиціями в рамках платформи "Зроблено в Україні" - Свириденко

Франція, Туреччина і Японія планують спільні проєкти з Одеською областю

ЄБРР може надати EUR70 млн кредит "Новій пошті"

Президентка Єврокомісії: Сьогодні ми укладено угоду з партнерськими банками про EUR1,5 млрд інвестицій Україні

Зеленський у Сінгапурі запросив інвесторів узяти участь у конференції з відновлення України в Берліні

Інвестори зацікавилися відновленням 30 свердловин "Укрнафти" - компанія

Від початку повномасштабної війни Україна залучила понад $85 млрд зовнішнього фінансування - Шмигаль

Держенергоефективності планує створити спеціалізований інвестфонд із юрисдикцією в Люксембурзі

Австрія виділяє EUR500 млн на страхування експорту та інвестицій в Україну через OeKB на п’ять років

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА