00:57 11.07.2024

Союзники мають намір переглядати внесок у фінансове забезпечення військової допомоги Україні, починаючи з саміту в Гаазі 2025 року

2 хв читати
Союзники мають намір переглядати внесок у фінансове забезпечення військової допомоги Україні, починаючи з саміту в Гаазі 2025 року

Союзники мають намір переглядати внесок у фінансування допомоги Україні, який становитиме 40 млрд євро на наступний рік, починаючи з саміту НАТО в Гаазі 2025 року.

Відповідне положення прописано в декларації саміту НАТО, ухваленій у Вашингтоні.

"Ми підтверджуємо нашу рішучість підтримати Україну у створенні сил, здатних протистояти російській агресії сьогодні і стримувати її в майбутньому. З цією метою ми маємо намір надати мінімальне базове фінансування в розмірі 40 мільярдів євро впродовж наступного року, а також забезпечити сталий рівень безпекової допомоги, щоб Україна могла переважати, зважаючи на потреби України, наші відповідні національні бюджетні процедури та двосторонні угоди у сфері безпеки, які союзники уклали з Україною. Глави держав і урядів переоцінюватимуть внесок країн НАТО на майбутніх самітах НАТО, починаючи з саміту НАТО в Гаазі 2025 року", - сказано в документі.

При цьому в декларації деталізується, що зобов'язання щодо подальшого фінансування поширюється на видатки, пов'язані з наданням військової техніки, допомоги та навчання для України, включно із закупівлею військової техніки, натуральною підтримкою та пожертвами, витратами, пов'язаними з утриманням, логістикою та транспортуванням військової техніки для України, витратами на військову підготовку для України, оперативними видатками, пов'язаними з наданням військової підтримки Україні, інвестиціями та підтримкою оборонної інфраструктури та оборонної промисловості.

"Уся підтримка України з боку союзників відповідно до вищевказаних критеріїв буде враховуватися, незалежно від того, чи здійснюється вона через НАТО, на двосторонній, багатосторонній основі або будь-якими іншими способами. Щоб підтримати справедливий розподіл тягаря, країни НАТО прагнутимуть виконати це зобов'язання за допомогою пропорційних внесків, зокрема з урахуванням їхньої частки у ВВП Альянсу", - пояснюється в декларації.

Крім того, союзники звітуватимуть перед НАТО про підтримку, надану у зв'язку з цим зобов'язанням, двічі на рік, причому перший звіт включатиме внески, надані після 1 січня 2024 року. На підставі цього Генеральний секретар надасть огляд усіх заявлених союзниками внесків.

"Крім військової підтримки, передбаченої цим зобов'язанням, союзники мають намір і надалі надавати політичну, економічну, фінансову та гуманітарну підтримку Україні", - наголошується в документі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сценарій руйнування російськими військами Київської та Канівської ГЕС є малоймовірним - голова "Укргідроенерго"

Порошенко вніс заставу в 9 млн грн за ексрозвідника Червінського

За $70 тис. житель Київщини сторгував знайомому посаду в "Укрспирті"

Зеленський: Ставка розглянула питання комплектації бригад для ротації на найскладніших ділянках фронту

Президент Фінляндії підписав закон, який дасть змогу відкрити прикордонні переходи на кордоні з РФ

ГУР і волонтери здійснили кібератаку проти майже 100 сайтів компаній РФ, що обслуговують клієнтів, причетних до війни проти України

Шмигаль розраховує на зміцнення військово-технічної співпраці з Чехією

ВР ухвалила законопроєкт про скасування в Україні переходу із зимового часу на літній із 2025 року

Порошенко внесе заставу за ексрозвідника Червінського - Геращенко

РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОНОПРОЄКТ ПРО СКАСУВАННЯ В УКРАЇНІ ПЕРЕХОДУ З ЗИМОВОГО НА ЛІТНІЙ ЧАС ІЗ 2025 Р.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА