18:43 18.06.2024

Зеленський підписав законопроєкти про боротьбу з "чорним" зерном

2 хв читати
Зеленський підписав законопроєкти про боротьбу з "чорним" зерном

Президент України Володимир Зеленський підписав два закони про внесення змін до Податкового та Митного кодексів для боротьби з експортом "чорного" зерна і неповерненням валютної виручки, повідомляють на офіційному сайті парламенту.

На сторінці розміщених на сайті Верховної Ради законопроєктів №10168-2 і №10169-2 з'явилася інформація про повернення їх із підписом глави держави 17 червня.

Як повідомлялося, парламент ухвалив ці законопроєкти у другому читанні 9 травня.

Законопроєкт №10168-2 пропонує скасувати режим експортного забезпечення для здійснення зовнішньоекономічних операцій з експорту агротоварів і встановлює заборону на зарахування зустрічних вимог; використання рахунків резидентів, відкритих за кордоном, для одержання грошових коштів від нерезидентів; використання інших форм грошових розрахунків із нерезидентом, які не передбачають руху коштів із-за кордону на рахунки резидентів в Україні.

Документ уточнює вимоги до реквізитів податкової накладної, особливості реєстрації податкових накладних та розрахунки коригування.

Мета ініціативи - мінімізація поширених схем ухилення від оподаткування під час здійснення платниками операцій з вивезення за межі митної території України окремої сільськогосподарської продукції (зернових та олійних культур).

Очікується, що ухвалення закону сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняного сільського господарства, ліквідації поширених схем ухилення від оподаткування, а також виведенню значної частини економіки з тіні.

Законопроєкт №10169 зобов'язує експортерів вносити інформацію про реквізити відповідної податкової накладної до митної декларації.

Також у ньому пропонується надати повноваження Мінагрополітики встановлювати мінімальні експортні ціни на зерно та рослинну олію.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рада підтримала закон про звільнення військових від кримінальної відповідальності за перше самовільне залишення частини та дезертирство

Негода спричинила аварійні відключення на Київщині - ДТЕК

Зруйнована і не підлягає відновленню адмінбудівля УЗ у Лимані

Суд застосував запобіжний захід до нардепа Задорожнього у вигляді 3 млн грн застави

Двох дівчаток та їхню матір поранено внаслідок ворожого обстрілу в Запорізькій області

Єврокомісія рекомендує Раді ЄС схвалити виплату Києву EUR4,2 млрд з Фонду для України

Дані вчасно оновили 4,69 млн військовозобов'язаних

Президент Єврокомісії очікує швидкого схвалення EUR4,2 млрд Ukraine Facility Радою ЄС

ДАНІ ВЧАСНО ОНОВИЛИ 4,69 МЛН ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНИХ - МІНОБОРОНИ

ВАКС розпочав розгляд у справі нардепа та його спільника, викритих на спробі підкупу топпосадовців у сфері відновлення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА