14:26 23.11.2023

Директор Інституту демографії прогнозує повернення в Україну після війни близько 50% громадян

2 хв читати
Директор Інституту демографії прогнозує повернення в Україну після війни близько 50% громадян

Директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.Птухи НАН України академік Елла Лібанова прогнозує повернення близько 50% громадян в Україну після завершення війни.

"Моя мрія, щоб повернулися 50%. Якщо повернеться 60%, я буду найщасливішою людиною в Україні... Є 200 тисяч чоловіків, які повернулися (в Україну після 24 лютого 2022 року, згідно з даними Держприкордонслужби, - ІФ-У), тому я кажу, що сподіваюся не на 30%, а на 50% (громадян, які повернуться в Україну після війни - ІФ-У)... Головний наш ризик пов'язаний із тим, що наших мігрантів не хочуть відпускати наші європейські друзі - це потрібно усвідомлювати", - сказала вона у виступі на VII українському жіночому конгресі в четвер.

Водночас Лібанова вважає, що в разі відновлення економіки на довоєнному рівні Україні не вдасться повернути прогнозованих 4,5 мільйона громадян, оскільки "ніхто не прагнутиме повертатися, тому що це означатиме, що можливості самореалізації в Україні будуть такими самими, як і були перед війною".

Вона також звернула увагу на те, що згідно з даними Євростату, на сьогодні у країнах Європейського Союзу перебувають 4,2 млн українських воєнних мігрантів, за даними Верховного комісара ООН у справах біженців, у Росії їх - 1,2 млн, а за узагальненими оцінками Інституту демографії та соціальних досліджень, близько мільйона українців - за межами ЄС і Росії.

"Цифра жахлива. До цього додамо ще приблизно 2,5-3 млн трудових мігрантів, виїзд яких не має прямого стосунку до початку війни. Отже, на сьогодні зовнішня міграція перетворилася на головний драйвер демографічної динаміки загалом", - додала вона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На покровському та курахівському напрямках ворог зосередив найбільшу кількість своїх штурмових підрозділів зі складу восьми ударних бригад - ОСУВ "Хортиця"

Російські окупанти почали штурмувати Часів Яр із торецького напрямку – ОСУВ "Хортиця"

Зеленський призначив О.Морозова начальником УДО - указ

Усі учасники основних сесій НМТ отримають результати на своїх інформсторінках до 2 липня - УЦОЯО

Для українців на окупованих територіях запровадили спеціальні умови вступу на магістратуру - Мінреінтеграції

До Києва прибув заступник держсекретаря США з політичних питань Джон Басс

Бельгія, яка головує в ЄС: Переговорні рамки затверджено, переговори про вступ з Україною та Молдовою розпочнуться 25 червня

JYSK відкрив найбільший магазин на заході України

Обов'язки заступника генпрокурора Вербицького покладено на інших заступників - Офіс генпрокурора

"Скіфське золото" експонуватиметься в Музеї історії України в Києві з 5 липня до деокупації Криму - Мінкультури

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА