Інтерфакс-Україна
07:04 19.10.2023

США наклали вето на рішення Радбезу ООН щодо Ізраїлю та Гази

2 хв читати
США наклали вето на рішення Радбезу ООН щодо Ізраїлю та Гази

У середу Сполучені Штати наклали вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, що закликала до гуманітарної паузи в конфлікті між Ізраїлем і палестинськими бойовиками ХАМАС, щоб забезпечити доступ гуманітарної допомоги до Сектора Гази, повідомляє в четвер агентство Reuters.

Голосування за текстом, розробленим Бразилією, двічі відкладали упродовж останніх кількох днів, оскільки США намагалися забезпечити доступ допомоги до Сектора Гази. Дванадцять членів проголосували за проєкт тексту в середу, а Росія і Велика Британія утрималися.

"Ми перебуваємо на місцях і виконуємо важку дипломатичну роботу", - заявила посол США в Організації Об'єднаних Націй Лінда Томас-Грінфілд Раді, що складається з 15 членів, після голосування. "Ми вважаємо, що нам потрібно дозволити цій дипломатії зіграти свою роль".

"Так, резолюції важливі. І так, ця рада має висловитися. Але дії, які ми робимо, повинні ґрунтуватися на фактах на місцях і підтримувати прямі дипломатичні зусилля. Це може врятувати життя. Рада має зробити це правильно", сказала вона.

Вашингтон традиційно захищає свого союзника Ізраїль від будь-яких дій Ради Безпеки.

"Ми щойно вкотре стали свідками лицемірства і подвійних стандартів наших американських колег", - заявив посол Росії в ООН Василь Небензя. Розроблена Росією резолюція, що закликає до гуманітарного припинення вогню, не була ухвалена в понеділок.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш у середу закликав до негайного гуманітарного припинення вогню, щоб забезпечити звільнення заручників і доступ гуманітарної допомоги до Сектора Гази.

Росія заявила, що тепер звернулася з проханням скликати Генеральну Асамблею ООН, що складається зі 193 членів, для проведення надзвичайної спеціальної сесії щодо конфлікту. Він міг би ухвалити рішення поставити проєкт резолюції на голосування там, де жодна країна не має права вето. Резолюції Генеральної Асамблеї не мають обов'язкової сили, але мають політичну вагу.

Посланець ООН з питань миру на Близькому Сході Тор Веннесланд заявив Раді, що існує "дуже реальний і надзвичайно небезпечний" ризик розширення конфлікту.

"Я боюся, що ми перебуваємо на краю глибокої та небезпечної прірви, яка може змінити траєкторію ізраїльсько-палестинського конфлікту, а то й Близького Сходу загалом", - сказав Веннесланд, звертаючись до Ради через відеозв'язок із Дохи.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На посаду представника мовного омбудсмена в Києві призначено ветерана Спірідонова

До 5 червня всім обмежено придатним потрібно повторно пройти ВЛК - Міноборони

Заяви про "занепокоєння" - це недостатня відповідь на участь громадян КНР у війні проти України - нардеп

Кількість жертв внаслідок обвалу даху в нічному клубі у Домініканській Республіці сягнула 113 осіб

У Костянтинівці та Багатирі Донецької області двоє загиблих під обстрілами РФ

Нацполіція з початку квітня заблокувала ще 10 каналів незаконного перетину кордону ухилянтами

З окупованих територій повернули ще шестеро дітей

За ініціативи Сибіги 32 глави та представники дипмісій відвідали місце удару РФ по Кривому Рогу

Київська влада підтримала петицію про виплату допомоги від міста військовим, які долучилися до війська до 1 грудня 2023р

ЄС перерахував Україні 1 млрд євро у межах ініціативи ERA - Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА