Інтерфакс-Україна
13:05 05.05.2022

Глава УІНП про збереження пам'яті про російсько-українську війну: Це буде вперше в історії України свідомий, всезагальний і чесний процес меморіалізації

2 хв читати
Глава УІНП про збереження пам'яті про російсько-українську війну: Це буде вперше в історії України свідомий, всезагальний і чесний процес меморіалізації

Глава Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Антон Дробович вважає, що меморіалізація пам'яті про російсько-українську війну вперше в історії України буде свідомим, всезагальним і чесним процесом.

"Це буде великий цикл філософських роздумів, художніх творів, і, звісно, в публічному просторі це буде всезагальний післявоєнний тренд. Ця меморіалізація точно буде живою, а не за розпорядженням згори, як у радянський час, коли маркування міст відбувалося під тиском партійної верхівки. Відповідно, ми як суспільство отримаємо можливість створити затишний публічний простір, у якому самі будемо жити й осмислено його формувати. Не під тиском політичної кон’юнктури, а від сили своїх переживань, міркувань і емоцій", - сказав Дробович в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", коментуючи майбутню меморіалізацію пам'яті про нинішню війну.

Глава УІНП вважає, що це буде вперше в історії України свідомий, всезагальний і чесний процес меморіалізації.

"Ми часто переживали, що в нас кругом туга, так от, це буде процес, де буде багато чесного й непафосного людського героїзму", - упевнений він.

На думку Дробовича, під час формування повоєнного міського простору окремі елементи можна зберегти в такому вигляді, як воно є.

"Наприклад, у Бородянці є погруддя Шевченка з пошкодженою головою. В коментарях багато людей пишуть, що давайте так і залишимо, давайте збережемо. Це дуже красномовна історія: з одного боку, прострілений Тарас, а з іншого, скульптура сама по собі така динамічна, що він сприймається як живий. Навіть прострілений, але живий. Це ті образи, які можна зберігати. Але знову ж таки, все в розумних межах. Ми не можемо консервувати цілі квартали", - зазначив глава УІНП.

Водночас він припустив, що в якомусь одному місці, може, й доцільно зберегти одну зруйновану вулицю, щоб показати реальність цієї війни.

Щодо можливого створення музею історії російсько-української війни за прикладом музеїв Другої світової, Дробович заявив, що такий музей буде однозначно створено, але в якому форматі – це наступне питання, яке вже обговорюється в Міністерстві культури та інформаційної політики.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єврокомісія завершує роботу над новими пропозиціями щодо лібералізації торгівлі між Україною та ЄС

На Харківщині ворожий дрон поцілив біля цивільної автівки, постраждало подружжя - прокуратура

Комітет Ради з нацбезпеки у вівторок розгляне законопроєкти про продовження строків дії воєнного стану та мобілізації - нардеп

Кабмін погодив призначення Олійника заступником голови Київської ОДА

УЗ повернула пропозиції партнерів до програми лояльності "Залізні друзі"

В Херсонській області знищено 2 станції РЕБ противника "Борисоглєбськ-2"

СБУ та Нацполіція проводять обшук в канцелярії Київської митрополії УПЦ МП – джерело

Площа контролю ЗСУ у Суджанському районі скоротилася за тиждень майже удвічі, свідчать дані DeepState

Швеція не знайшла свідчень навмисного пошкодження у 2024 р. підводних кабелів судном під прапором КНР

З початку року на фронт поставлено 420 тис. дронів – АОЗ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА