Інтерфакс-Україна
19:58 16.02.2022

Мін'юст України в 2022 році очікує на рішення міжнародних арбітражів за позовами "РусАла", Татарстану та бізнесмена Бойка

2 хв читати
Мін'юст України в 2022 році очікує на рішення міжнародних арбітражів за позовами "РусАла", Татарстану та бізнесмена Бойка

Міністерство юстиції у 2022 році очікує на винесення судових рішень за трьома міжнародними арбітражами проти України: "дочок" "РусАла" про Запорізький алюмінієвий комбінат (ЗАлК), Татарстану про "Укртатнафту" і бізнесмена Ігоря Бойка про Житомирську кондитерську фабрику "ЖЛ".

Відповідна інформація міститься у пояснювальній записці Мін'юсту до урядового розпорядження щодо продовження на 2022 рік оплати відібраних раніше юридичних радників у цих справах, яке Кабінет Міністрів затвердив на засіданні в середу.

Як зазначив Мін'юст, сума позовних вимог за позовом "дочок" "РусАла" нині становить $835 млн.

Відомство уточнило, що 1 липня 2021 року арбітражний трибунал виніс рішення про юрисдикцію та прийнятність, визнавши наявність у нього юрисдикції розглядати справу та задовольнивши частину позовних вимог. "Водночас позовну вимогу про ціноутворення електроенергії, суму якої було заявлено у розмірі понад $1 млрд, трибуналом було відхилено", - зазначило міністерство.

Мін'юст також спрогнозував, що за будь-якого рішення арбітражу воно буде оскаржене або позивачем, або відповідачем.

У разі Татарстану та Бойка сума позовних вимог у пояснювальній записці не зазначена.

Водночас Мін'юст уточнив, що 1 червня минулого року арбітраж за позовом Бойка виніс проміжне рішення про сплату відповідачем $0,8 млн. витрат на арбітраж протягом 30 днів, проте позивач не звертався із заявою про визнання та виконання цього проміжного рішення.

Як повідомлялося, доньки "РусАла" - компанії Emergofin B.V. та Velbay Holdings Ltd. – з кінця 2015 року судяться з Україною у Міжнародному центрі з врегулювання інвестиційних спорів (ICSID) щодо 68,01% акцій Запорізького алюмінієвого комбінату (ЗАлК), які повернули державі за рішенням українського суду після їх приватизації у 2006 році.

Як повідомлялося, у грудні 2015 року Ігор Бойко заявив про нібито рейдерське захоплення Житомирської кондфабрики. Фабрика, заснована у Житомирі в 1944 році, належала до трійки лідерів ринку. Загальна виробнича потужність підприємства становила 80 тис. тонн продукції на рік.

Татарстан з 2016 року судиться з Україною в міжнародному арбітражі, вважаючи незаконними рішення українських судів про позбавлення його частки в АТ "Укртатнафта" та примусове відновлення Павла Овчаренка головою правління АТ у 2007 році.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Підписаний Меморандум про співпрацю між Міннац’єдності та Радою Європи – віцепрем’єр Чернишов

Зеленський обговорив з командирами підрозділів на Сумщині основні потреби

СБУ викрила зрадників, залучених Кремлем до реалізації проєкту про "зовнішнє управління" Україною

Наступного тижня уряд має вирішити щодо спрямування додаткових коштів на підтримку прифронтових громад - Зеленський

Прессекретар Білого дому просить інвесторів довіритися Трампу

Україна вважає чинними домовленості про "енергетичне перемир'я" – Паліса

Рух "синьою" гілкою київського метро відновлено, пасажир вижив

Пасажирка потрапила під поїзд на ст.м. "Контрактова площа", чотири станції закриті на вхід

Розмови про перезапуск ЗАЕС "Росатомом" є прямим порушенням норм ядерної та радіаційної безпеки – "Енергоатом"

Грузія скоротила до року право перебування в країні для громадян України, які в’їжджають без візи

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА