08:24 03.11.2021

США позбавляють Ефіопію привілейованого торговельного статусу через порушення прав людини

2 хв читати
США позбавляють Ефіопію привілейованого торговельного статусу через порушення прав людини

Американський президент Джо Байден у листі до Конгресу оголосив про рішення позбавити Ефіопію особливого статусу, який спрощував цій країні ведення торгівлі з США через "грубі порушення" прав людини, повідомляє у вівторок агентство Associated Press (AP).

За версією американської адміністрації, Ефіопія вже майже рік не здатна покласти край конфлікту у регіоні Тиграй. В результаті Ефіопія не змогла відповідати вимогам, які пред'являються до володарів привілейованого статусу за законом "Про забезпечення зростання та можливостей" (African Growth and Opportunity Act, AGOA), зазначає AP.

AP уточнює, що за цим кроком можуть слідувати санкції Вашингтона проти Ефіопії.

Згодом Білий дім розповсюдив документ про виключення Ефіопії зі списку країн, до яких застосовувалися положення AGOA. Крім цього, подібних преференцій позбавлені Гвінея та Малі. Зокрема, Вашингтон звинуватив Малі у відсутності "безперервного прогресу у напряму встановлення та захисту влади закону, політичного плюралізму та визнаних на міжнародній арені прав працівників, а також у відсутності реакції на серйозні порушення визнаних на міжнародному рівні прав людини".

Згідно з документом, Ефіопія, Гвінея та Малі перестануть бути бенефіціарами AGOA з 1 січня 2022 року.

У відповідь влада Ефіопії розкритикувала цей крок США.

"Ми вкрай розчаровані загрозою виключення з AGOA, що зараз розглядається адміністрацією США", - наводять західні ЗМІ витримки із заяви ефіопського міністерства торгівлі.

Раніше у вівторок уряд Ефіопії оголосив режим НП на території країни через ситуацію в регіоні Тиграй. За даними телеканалу "Аль-Арабія", цей захід пов'язаний із ситуацією навколо міст Дессі і Комбольча: навколо них триває протистояння між ефіопською армією та силами Народного фронту звільнення Тиграю (НФЗТ).

Тим часом раніше США висловлювали занепокоєння у зв'язку з тим, що в Малі можуть бути розміщені російські найманці. "Їх (найманців - ІФ) присутність може стати ударом по миру та безпеці в регіоні та в африканському регіоні Сахель", - йдеться у заяві представника США при ООН Лінди Томас-Грінфілд.

В останні місяці керівники західних країн висловлюють побоювання у зв'язку з повідомленнями, згідно з якими влада Малі може домовитися про розміщення на своїй території найманців із ПВК "Вагнер". Проте на початку жовтня французькі військові заявляли, що не бачать ознак присутності російських приватних військових компаній у Малі.

 

 

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Фракція "Слуги народу" ухвалила рішення про необхідність поділу повноважень Мінвідновлення - Безгін

Спортсмени можуть допомогти в залученні більшої кількості країн до Глобального саміту миру - Єрмак

Кабмін передав Міноборони повноваження Генштабу щодо погодження бронювання

У Львівській області чоловік загинув унаслідок вибуху гранати

Зеленський підписав Укази про призначення понад 100 суддів

Зеленський: Кремль відзначив день завершення Другої світової війни своїм нацизмом – масованим ударом по Україні

Зеленський: Зрив будь-яких спроб наступальних дій РФ – це нагальний пріоритет

Зеленський провів телефонну розмову із прем'єр-міністром Саудівської Аравії

Окупанти за добу завдали 59 ракетних і 55 авіаударів по Україні, обстріляли понад 110 населених пунктів

Росіяни обстріляли Запорізький район, постраждала жінка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА