14:34 28.05.2021

Профільний комітет рекомендував Раді ухвалити законопроект про паспорт громадянина України у формі книжечки

1 хв читати
Профільний комітет рекомендував Раді ухвалити законопроект про паспорт громадянина України у формі книжечки

Комітет з питань правової політики рекомендував Верховній Раді ухвалити за основу законопроект №3986 про паспорт громадянина України у формі книжечки, повідомляє сайт парламенту.

"Проектом закону пропонується визнати такою, що втратила чинність, постанову Верховної Ради України від 26 червня 1992 року №2503-ХІІ "Про затвердження положень про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон" та встановити, що паспорт громадянина України у формі книжечки, оформлений до набрання чинності цим законом, є чинним до закінчення строку його дії", - зазначено в повідомленні.

Голова Державної міграційної служби Максим Соколюк обґрунтував необхідність ухвалення закону колізією між старими нормативно-правовими актами, а також тим, що закінчуються бланки паспортів у формі книжечки і підробленням паперових документів.

"Ми уже видали понад 6 млн пластикових ID-карток. Остання партія паспортів у формі книжечок була виготовлена в 2013-2014 роках. Наразі вони закінчуються, тому просто незабаром не буде чого видавати. До того ж за 2019-2020 рр. відкрито майже 17 тис. справ щодо підробки паперових паспортів. Ті книжечки, які є в людей, будуть діяти. Це передбачено в законопроекті. Скасовано ж буде лише видачу нових. Тим кому виповниться 25 і 45 років будуть отримувати нові ID-картки", - розповів Соколюк.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА