Інтерфакс-Україна
14:01 06.05.2021

Блінкен: Перед Україною стоять два виклики - Росія і корупція, і вони взаємопозв'язані

2 хв читати
Блінкен: Перед Україною стоять два виклики - Росія і корупція, і вони взаємопозв'язані

Український народ хоче бачити не лише ухвалення законів, а і їх виконання, що передбачає боротьбу з корупцією, заявив державний секретар США Ентоні Блінкен.

"Закони дуже важливі, але не менш важливе їх виконання, і те, що ми чули: український народ хоче бачити не лише ухвалення законів, а і їх виконання, що передбачає і боротьбу з корупцією", - сказав Блінкен на прес-конференції після переговорів із президентом України Володимиром Зеленським у Києві в четвер.

Він зазначив, що докладно обговорив з українським президентом питання реформ і їх значення.

"Як я вже казав, коли ви подивитеся на них, то перед Україною стоять два виклики. Один зовнішній - від Росії. Крім того, є ще й загроза зсередини – це корупція, олігархи та інші особи, які ставлять свої інтереси вище за інтереси українського народу. Й ці два елементи взаємопов'язані, тому що Росія також використовує корупцію і осіб, які допоможуть їй просувати свої інтереси проти інтересів українського народу", - зазначив держсекретар.

За його словами, в цьому контексті він і Зеленський говорили про важливість продовжувати працювати в напрямі корпоративного управління.

"Це питання надзвичайно важливе, зокрема щодо "Нафтогазу", але не лише "Нафтогазу". Це стосується основних інституцій. Ми говорили про важливість сильної та незалежної антикорупційної ради, ми також говорили про реформи судової влади, як обираються судді, ми обговорили ту роботу, яку Верховна Рада провела щодо реформи Служби безпеки. Перше читання закон уже пройшов. Як президент сказав, дуже важливо розуміти те, що залишаються значні виклики. Але є і значний прогрес у земельній реформі. Це дуже важливе питання, новий закон, який стосується незаконних доходів, новий закон про парламентську недоторканність - усе це дуже важливо", - додав Блінкен.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Головною ціллю ударів РФ вночі була енергетика – Зеленський

Нацполіція зареєструвала 239 воєнних злочинів РФ за добу, розшукано 29 і повернуто 16 дітей

ППО відбила вночі одну з наймасованіших атак РФ, знешкодивши 615 з 704 ракет і дронів, є влучання на 29 локаціях

Зеленський у День ЗСУ подякував військовим, які на полі бою роблять усе, щоб Україна мала впевненість за столом переговорів

Нічна атака дронами на Одещину залишила область із перебоями в енерго- та теплопостачанні, пошкоджено енергообʼєкт

Ще троє мешканців Дніпропетровщини постраждали внаслідок ворожої ракетної атаки

Чернігівщина зазнала ударів БпЛА: пошкоджено житловий сектор і об’єкти критичної інфраструктури

ОВА: Росіяни минулої доби вбили двох цивільних на Донеччині, ще троє поранені

Генштаб зафіксував впродовж доби 184 бойових зіткнень

Київщина: Обстріл спричинив пожежі та руйнування залізничного вокзалу, депо, житлових та складських будівель

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА