Інтерфакс-Україна
07:38 28.03.2021

Пентагон і союзники США закликали військових М'янми "припинити насильство проти народу"

2 хв читати
Пентагон і союзники США закликали військових М'янми "припинити насильство проти народу"

Глави міністерств оборони США та низки союзницьких країн виступили зі спільною заявою, яка засуджує збройні сили М'янми за акти насильства проти населення країни і закликає до його припинення.

"Ми, як керівники оборонних відомств, засуджуємо застосування смертоносної сили проти беззбройних людей збройними силами М'янми і пов'язаними з ними службами безпеки", - йдеться в заяві, опублікованій Пентагоном.

У ній йдеться, що військові повинні слідувати міжнародним стандартам поведінки і "несуть відповідальність за захист, а не за заподіяння шкоди людям, яким вони служать".

"Ми настійно закликаємо збройні сили М'янми припинити насильство, і працювати над відновленням поваги і довіри з боку народу країни, які вони втратили в результаті своїх дій", - наголошується в заяві.

Заяви підписали міністри оборони Австралії, Канади, Німеччини, Греції, Італії, Японії, Данії, Нідерландів, Нової Зеландії, Південної Кореї, Великої Британії і США.

Новинний портал Myanmar Now повідомляв, що напередодні понад 50 людей загинули в зіткненнях учасників антиурядових протестів і сил безпеки в кількох містах М'янми.

Держсекретар США Ентоні Блінкен у зв'язку з цим написав у Twitter: "Нас жахає кровопролиття силами безпеки М'янми, які свідчать, що хунта жертвує життям людей, щоб служити обраним. Я висловлюю свої найглибші співчуття сім'ям загиблих. Мужній народ М'янми відкидає панування військового терору".

Військовий переворот у М'янмі стався 1 лютого. Головнокомандувач збройними силами Мін Аунг Хлайн зосередив у своїх руках законодавчу, виконавчу і судову влади. Виконувачем обов'язки президента був призначений віце-президент М’їнт Шве.

Військові оголосили надзвичайний стан терміном на один рік і затримали держрадника М'янми Аун Сан Су Чжи, президента Вин М’їна, а також інших високопоставлених чиновників за "фальсифікацію виборів" 8 листопада 2020 року.

Дії військових викликали хвилю протестів, які військовий режим жорстко придушує.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Ірані державне ТБ перервали закликами до протестів

Внаслідок удару по Гуляйпільській громаді поранено 62-річного чоловіка

Міндовкілля: Українська делегація в Брюсселі презентувала Єврокомісії законодавчі напрацювання з управління відходами і якості води

У Словаччині затримали 8 осіб у справі про можливе нецільове використання коштів для воєнної допомоги Україні

Посольство Японії оголосило про плани провести конференцію з питань розмінування України

Сибіга подякував Канаді за новий пакет санкцій проти Росії

У пошкодженій через російську атаку 5-поверхівці на Солом'янці впав проліт на сходах

Керівникам ОВА доручили реалізувати проєкти енергонезалежності закладів освіти

Клименко: Пошукова операція на місці російського ракетного удару по 9-поверхівці в Києві завершена

Олесь Довгий написав заяву про припинення повноважень нардепа

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА