13:26 17.02.2020

Ротація українських слідчих у справі MH17 є плановою і не вплине на майбутній суд - Пристайко

3 хв читати
Ротація українських слідчих у справі MH17 є плановою і не вплине на майбутній суд - Пристайко

 Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко зазначає, що зміна українських слідчих у справі катастрофи рейсу MH17 авіакомпанії Malaysia Airlines у 2014 році є плановою і не вплине на майбутній судовий процес у Гаазі.

"Щодо слідчих, то це відома проблема, яка існує зі зміною, ротацією слідчих. Я вас запевняю, що генеральний прокурор, слідчі СБУ і Генеральної прокуратури, задіяні в цій справі, ... керівництво знає: питання розглядається, але це відбувається в контексті нормальної ротації. Не всі слідчі йдуть, слідчі, які працювали, є напрацьовані матеріали (...)", - сказав він журналістам на брифінгу в аеропорту "Бориспіль" у понеділок.

Пристайко запевнив, що українська сторона забезпечить усю необхідну допомогу голландській стороні, яка проводить розслідування справи про MH17.

Малайзійський Boeing, що летів з Амстердама до Куала-Лумпур рейсом MH17, був збитий 17 липня 2014 року в небі на сході України. На його борту перебували 298 людей, усі вони загинули. З них 192 піддані Нідерландів (один мав і громадянство США), 44 громадянина Малайзії, з них 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії, 12 - Індонезії, 10 – Великої Британії (один мав і громадянство ПАР), четверо німців і четверо бельгійців, троє філіппінців, один громадянин Канади і один - Нової Зеландії.

Розслідування встановило, що лайнер був збитий з не підконтрольної уряду України території ракетою "Бук".

На прес-конференції 19 червня минулого року голова Національної прокуратури Королівства Нідерланди Фред Вестербеке заявив, що "чотирьох осіб підозрюють у тому, що вони співпрацювали в липні 2014 року, що призвело до того, що було збито пасажирський літак", згадавши Ігоря Гіркіна, Сергія Дубінського, Олега Пулатова, громадян РФ, та Леоніда Харченка, громадянина України.

"Ніхто з них не натиснув кнопку сам, але вони тісно співпрацювали з метою доставки озброєння, і тому їх можна вважати підозрюваними в тому, що вони причетні до збиття МН17", - сказав він.

Вестербеке зазначив, що, згідно з кримінальним законодавством Нідерландів, якщо навіть людина не була присутня під час скоєння злочину, але була причетна до нього, вона також є винною.

Крім того, прокурор знову заявив, що слідство встановило "участь Російської Федерації, коли йдеться про те, що МН17 був збитий, тому що вони надали зенітну установку, яку було використано, щоб збити МН17". "Ми маємо всі матеріали, які це підтверджують", - наголосив він.

Зокрема, слідство стверджує, що ракетна установка, з якої було збито авіалайнер, перебувала в користуванні 53-ї зенітно-ракетної бригади РФ, яка дислокується в Курську.

Пізніше стало відомо, що, найімовірніше, Пулатов буде представлений у суді двома адвокатами з Нідерландів. Щодо решти такої інформації немає. Суд розпочнеться 9 березня в судовому комплексі Схіпхол незалежно від того, чи будуть присутні на процесі самі підозрювані або їхні представники.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна потребує більшої кількості Patriot та інших систем ППО - Зеленський

"Укроборонпром" почав ліцензійне складання чеських штурмових гвинтівок BREN-2

У неділю в Україні невеликий сніг, місцями мокрий сніг із дощем та ожеледь - Укргідрометцентр

В ОП зустрілися з єврокомісаром із питань оборони та космосу

Сили оборони завдали удару по ЛВДС "Стальной конь" в Орловській області РФ

ЗСУ завдали в п'ятницю удару по місцю скупчення окупантів і двох командних пунктах противника - Генштаб

Парламент Південної Кореї проголосував за імпічмент президента Юн Сук Йоля - ЗМІ

Окупанти завдали 2 ракетних та 38 авіаударів по Україні за добу – Генштаб

На фронті було 205 бойових зіткнень за добу, найбільше на покровському напрямку – Генштаб

У ніч на 14 грудня захисники України знищили 58 із 132 задіяних ворогом безпілотників, 72 БПЛА локаційно втрачені

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА