12:42 06.11.2019

Українських військових моряків можуть притягнути до відповідальності в рамках справи ДБР про перехід кораблів ВМСУ через Керченську протоку, побоюються адвокати Порошенка

4 хв читати
Українських військових моряків можуть притягнути до відповідальності в рамках справи ДБР про перехід кораблів ВМСУ через Керченську протоку, побоюються адвокати Порошенка

У клопотанні про проведення експертизи у рамках розслідування Держбюро розслідувань (ДБР) справи про перехід кораблів ВМС України через Керченську протоку є запитання, яке ставилося полоненим морякам зі сторони ФСБ Росії, що викликає побоювання щодо подальшої долі моряків і розслідування справи в інтересах української держави, вважають адвокати нардепа, п'ятого президента України Петра Порошенка.

У своєму блозі в інтернет-виданні "Українська правда", адвокат Порошенка Ігор Головань написав про інформацію, яка з'явилася, про те, що нібито Росія ставила умовою повернення на батьківщину українських військових моряків визнання Україною їхніх дій незаконними.

Адвокат вважає, що ця інформація має непряме підтвердження.

Головань пояснює, що, незважаючи на заперечення директором ДБР Романом Трубою проведення розслідування дій самих моряків і притягнення їх до відповідальності, в експертизі, призначеній у рамках розслідування справи, зазначено запитання, яке має на увазі можливе визнання їхньої провини.

"Слідчі ДБР у повній згоді з ФСБ розслідують міфічне "перевищення влади і службових повноважень" українськими військовослужбовцями з явною метою послабити позицію України на міжнародній арені, зокрема в Міжнародному трибуналі з морського права", - написав адвокат.

Головань зазначає, що слідчий ДБР Сергєєв у своєму клопотанні про призначення експертизи у справі ставить таке запитання: "Чи було допущено порушення військовослужбовцями, які виконували бойове завдання, керівництвом ВМС ЗСУ... чи можуть перебувати зазначені порушення у причинному зв'язку із настанням тяжких наслідків, які призвели до полону військовослужбовців ЗСУ, втрати озброєння та військової техніки".

У свою чергу адвокат Ілля Новіков на своїй сторінці у Facebook, висловлюючи позицію щодо цього питання у призначеній морякам експертизі, зазначає: "Нам можуть наразі почати пояснювати, що вони (слідчі - ІФ) нічого такого не мали на увазі і що очікується, що експертиза дасть на це негативну відповідь, і тим самим остаточно очистить моряків, але це все оголошення "на користь бідних". Якщо слідчий ставить експерту запитання, він має бути готовий прийняти будь-яку відповідь на нього. А керівник слідчого не має робити публічних заяв, які потім виявляються неправдою".

"До речі, у ФСБ Росії дуже схожу експертизу за Керченською справою провели ще в червні. Вона якраз підтвердила всі підозри ДБР: моряки та інші невстановлені українські особи дійсно були в усьому неправі, а російські прикордонники - праві", - наголосив Новіков.

Як повідомлялося, російські прикордонники 25 листопада 2018 року затримали із застосуванням зброї в районі Керченської протоки український буксир "Яни Капу" та малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь", що прямували з Одеси до Маріуполя.

У ФСБ характеризували інцидент як провокацію. Російська сторона також стверджувала, що Київ не повідомив Росії в установленому порядку про проходження кораблів ВМС України через Керченську протоку.

На думку влади України, РФ порушила Конвенцію ООН з морського права та договір між Україною і РФ про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки.

16 квітня Україна звернулася до Міжнародного трибуналу ООН з морського права, вимагаючи вжити заходів стосовно Росії, звільнити українських моряків і судна. Позиція МЗС Росії - цей трибунал не має юрисдикції для розгляду "керченського інциденту". Тому Росія не брала участі в слуханнях.

Міжнародний трибунал ООН з морського права 25 травня постановив, що Росія має звільнити українських моряків і передати Україні конфісковані під час інциденту українські судна. Москва та Київ також мали до 25 червня надати звіти про інцидент у Керченській протоці. МЗС Росії 25 червня направило до Міжнародного трибуналу з морського права та посольства України ноти з первинною інформацією щодо виконання приписаних трибуналом тимчасових заходів, які стосуються звільнення українських моряків і кораблів, затриманих у Керченській протоці.

У Росії 24 українцям, що перебували на суднах, зокрема двом працівникам СБУ, пред'явлено обвинувачення в "незаконному перетині кордону, вчиненому групою осіб за попередньою змовою або організованою групою, або із застосуванням насильства або із погрозою його застосування" (ч. 3 ст. 322 КК РФ).

Всі 24 військових моряків повернулися до України 7 вересня в рамках взаємного звільнення України та РФ утримуваних осіб.

Пізніше директор ДБР Роман Труба заявив про намір бюро отримати свідчення всіх моряків у рамках розслідування кримінального провадження, яке стосується можливого вчинення кримінального правопорушення посадовими особами під час переходу кораблів ВМС через Керченську протоку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Атаковано енергетичну інфраструктуру Дніпропетровської області - Міненерго

Залізничникам продовжили бронювання від мобілізації терміном на один місяць

Через пошкодження ділянки водогону залишилися без води Покровськ і Мирноград Донецької області - ОВА

Кличко: Київ став побратимом зі ще одним європейським містом - Загребом

У Бериславі російські війська обстріляли з дронів вантажівку з доставки питної води

На Закарпатті стався конфлікт за участю співробітників ТЦК, поліція розслідує справу

На Донеччині від ворожого вогню постраждали 13 населених пунктів, загинуло троє людей, поранені семеро

У Харкові пролунав вибух - мер

На час Великодніх свят у Херсонській міській громаді запроваджено додаткові обмеження - Мрочко

Російські війська минулої доби двічі намагалися штурмувати острів Нестрига в Херсонській області, відступили з втратами - Плетенчук

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА