Девіда Лінча удостоїли почесного "Оскара"

Американська академія кіномистецтв визначилася з володарями почесних нагород премії "Оскар", які вручають за заслуги перед індустрією, одна з статуеток дістанеться Девіду Лінчу.
Академія оголосила, що її Рада керуючих проголосувала за вручення почесних нагород режисерові Девіду Лінчу, акторові Весу Стьюді й італійському кінорежисеру Ліні Вертмюллер. Також премію Джина Герсгольта за внесок у гуманну справу буде вручено актрисі Джині Девіс.
Чотири статуетки "Оскар" буде представлено на 11-й щорічній премії академії в неділю, 27 жовтня, зазначено на сайті кіноакадемії.
Почесна нагорода присуджується "за видатні заслуги та досягнення в житті, за видатний внесок у стан кінематографічних мистецтв і наук або за видатні заслуги перед академією".
Девід Лінч - американський кінорежисер, музикант, сценарист, художник, фотограф. Є представником американського незалежного кінематографу. Отримав у Каннах "Золоту пальмову гілку" (1990) за "Дикі серцем" і премію за кращу режисуру (2001) за "Малголленд Драйв", також удостоєний "Золотого лева" Венеціанського кінофестивалю за внесок у світовий кінематограф (2006).
У фільмографії Лінча загалом 10 повнометражних фільмів, кожен з яких став подією в кінематографі. Серед робіт Лінча - "Слон", "Синій оксамит", "Проста історія". Найбільшу популярність у широкої публіки Лінч отримав після виходу містичного серіалу "Твін Пікс" (Twin Peaks) в 1990-1991, продовженого пізніше ще в двох сезонах.
Ліна Вертмюллер - італійський режисер (народилася в 1926 році) - розпочинала кар'єру як асистент режисера у Федеріко Фелліні, зняла понад 20 фільмів, зокрема: "Цього разу поговоримо про чоловіків", "Фільм про любов і анархію", "Паскуаліно" . "Семеро красунь".
Вес Стьюді - американський кіноактор, індіанець з племені черокі. Знімався в голлівудських стрічках: "Останній з могікан", "Протистояння", "Танці з вовками", "Джеронімо американська легенда", "Недруги" тощо.
Джина Девіс - американська кіноактриса, володарка Оскара за кращу жіночу роль другого плану у фільмі "Випадковий турист". Знімалася також у стрічках: "Тутсі", "Довгий поцілунок на добраніч", "Тельма і Луїза". Остання принесла актрисі світову славу.