Київрада напрацювала антикорупційну програму
Депутати Київської міської ради в першому читанні прийняли антикорупційну програму, в якій було проведено оцінку 45 ключових ідентифікованих корупційних ризиків в діяльності установи, повідомила прес-служба Київради.
"Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати в першому читанні прийняли антикорупційну програму", - сказано в повідомленні на сайті установи в четвер.
При підготовці програми, були визначені 9 об'єктів для ідентифікації корупційних ризиків в діяльності Київради і проведена оцінка 45 ключових ідентифікованих корупційних ризиків. Уточнюється, що були проаналізовані положення про структурні підрозділи секретаріату, вивчалися питання, пов'язані з організацією управління секретаріатом, внутрішнім контролем, управлінням документообігом, управлінням персоналом, державними закупівлями, представництвом в суді, організацією роботи з попередження корупції, проходженням документів в секретаріаті.
"За результатами проведеного оцінювання, визначено 17 корупційних ризиків - з високим рівнем, і скільки із середнім показником. Ще 11 позицій отримали оцінку низького ризику. Наприклад, в групі високого ризику - спотворення тендерної документації, яка готується для закупівлі товарів для потреб секретаріату Київради або використання працівниками секретаріату повноважень в особистих цілях з метою одержання неправомірної вигоди. А ось зловживання правом користування службовими транспортними засобами та спотворення або приховування фінансової і статистичної звітності мають низькі шанси зловживань", - повідомив заступник міського голови - секретар Київради Володимир Прокопів.
Згідно із запропонованою програмою, не рідше двох разів на рік планується проведення семінарів з дотримання вимог антикорупційного законодавства. До тренінгів залучатимуть представників Національного агентства з питань запобігання корупції, Національного агентства з питань державної служби, Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при президенті України і інших громадських організацій антикорупційного спрямування.
Програму в першому читанні підтримали 84 депутати.