23:08 22.09.2010

АУБ пропонує зберегти мораторій на оподаткування доходів населення за вкладами

2 хв читати

Асоціація українських банків (АУБ) пропонує зберегти мораторій на оподаткування доходів населення за вкладами до відновлення економічного зростання, повідомляється в прес-релізі АУБ.

За оцінкою АУБ, відмова від мораторію, передбачена проектом Податкового кодексу, може призвести до скасування таємниці банківського вкладу громадян.

"Відповідно до норм законопроекту, самі вкладники зобов’язані повідомляти кожному банку про всі свої вклади в інших банках або щорічно, з метою остаточного розрахунку сплаченого податку, подавати декларацію до податкових органів щодо розміру отриманих доходів за коштами, розміщеними в усіх фінансових установах... Отже, фактично скасовується таємниця банківського вкладу громадян, що є порушенням ст. 61 закону України "Про банки та банківську діяльність", - ідеться в прес-релізі.

Як наголошується в повідомленні, введення оподаткування доходів за депозитними вкладами може спричинити істотний відтік коштів вкладників із банків.

Відповідно до механізму, закладеного в проекті Податкового кодексу, оподаткуванню підлягатимуть доходи за вкладами, розміщеними на депозитних, поточних рахунках і депозитних сертифікатах. За розрахунками експертів АУБ, при річній депозитній ставці 18% оподаткуванню підлягатимуть доходи вкладників банків за вищезгаданими вкладами, які в сумі становлять 122,0 тис. грн, що, на думку АУБ, не має ознак розкоші.

В АУБ також наголошують, що запропонований механізм податку є недосконалим.

"Функції податкового агента покладено на банк, який зобов’язаний утримувати податок, виходячи із сумарного розміру доходу, нарахованого за всіма вищезазначеними рахунками фізичної особи, відкритими в будь-якому відділенні цього банку, розраховуючи при цьому, підлягає загальна сума доходу кожного вкладника оподаткуванню чи ні. Крім того, банк зобов’язаний щоквартально надавати податковим органам розрахунок суми нарахованих (виплачених) відсотків, кількості місяців, за які отримано доходи за вкладом, та суму утриманого податку за кожним вкладником", - ідеться в повідомленні.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Миколаєві під час гасіння пожежі постраждало 5 рятувальників

Україна розпочала переговори про укладання угоди з безпеки з Португалією

Чоловіки мобілізаційного віку матимуть змогу отримати паспорт громадянина України або паспорт для виїзду за кордон лише на території країни

США таємно поставили Україні ракети ATACMS, українські сили вперше застосували їх минулого тижня

ППО знищила одну ворожу ракету та три розвідувальні БПЛА

Зеленський заслухав доповіді Сирського та Умєрова

Зеленський подякував американцям, які працюють на оборонних підприємствах

За добу ворог завдав 13 ракетних та 51 авіаудар, обстріляв понад 110 населених пунктів України

ЗС України відбили 18 ворожих атак на лиманському напрямку, 13 – на бахмутському

Єрмак подякував Саллівану і команді адміністрації президента США за зусилля на шляху схвалення допомоги Україні, розповів про ситуацію на фронті

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА