13:08 20.09.2017

Кабмін схвалив проект меморандумів про співфінансування переслідування в Нідерландах винних у катастрофі МН17

2 хв читати
Кабмін схвалив проект меморандумів про співфінансування переслідування в Нідерландах винних у катастрофі МН17

Кабінет Міністрів України схвалив проекти меморандумів між урядами Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів і України про спільне фінансування та політичну підтримку кримінального переслідування в Нідерландах винних у катастрофі 17 липня 2014 року над Донбасом "Боїнга-777" рейсу MH-17.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду в середу.

"Ми розраховуємо, що якщо Кабмін сьогодні підтримає проекти двох меморандумів, то завтра міністр у Нью-Йорку зможе їх підписати з відповідними країнами", - сказав перший заступник міністра закордонних справ Вадим Пристайко на засіданні.

Згідно з проектом меморандуму про фінансову підтримку розслідування, який є в розпорядженні агентства "Інтерфакс-Україна", зазначені країни мають намір домовитися про спільне фінансування розслідування, пов'язане з кримінальним переслідуванням у Нідерландах винних в аварії літака.

При цьому учасниками меморандуму можуть стати й інші країни, чиї громадяни постраждали внаслідок трагедії.

Сторони створюють Комітет із фінансового нагляду, який здійснюватиме контроль за розподілом фінансових внесків, у складі п’ятьох осіб (представників урядів Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України).

Витрати на діяльність прокурорів, судової влади й на захист свідків беруть на себе Нідерланди.

Згідно з проектом меморандуму про політичну підтримку розслідування, який є в розпорядженні агентства "Інтерфакс-Україна", країни-підписанти визнають, що кримінальне переслідування винних у катастрофі в Нідерландах буде найефективнішим механізмом для притягнення до відповідальності за найвищими міжнародними стандартами, оскільки впевнені в якості, незалежності та об'єктивності судової системи Нідерландів.

Обидва меморандуми діятимуть протягом 5 років після підписання, а потім автоматично продовжуватимуться на наступні п'ятирічні періоди. Якщо якась із країн-підписантів бажає вийти з одного з меморандумів, то вона має письмово поінформувати про це інші країни.

Як повідомлялося, "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), збили в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 людей, зокрема 80 дітей, усі вони загинули.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Красногорівці частина ворожих груп встигли зайти та сховатися на території залишків вогнетривкого заводу, вживаються всі заходи, щоб вибити ворога з н.п. - ОСУВ "Хортиця"

Троє мирних жителів постраждали внаслідок ворожого ракетного удару по Чугуєву - поліція

Ми всі маємо зірвати російський наступальний задум - Зеленський

У зв'язку з кібератаками на політпартії, у яких Німеччина звинуватила спонсороване ГРУ угруповання, союзники по НАТО виступили з заявою

Глави МЗС України та Чехії обговорили прогрес ініціативи щодо закупівлі артснарядів і посилення військової допомоги

Боррель від імені ЄС у зв'язку з кібератаками спонсорованого РФ угруповання АРТ28: не потерпимо і використаємо весь спектр реагування

СБУ повідомила про підозру двом окупантам, які використовували українців для створення міграційної кризи в ЄС

ТЧХУ: Інформація в соцмережах про збір персональних даних для отримання грошової допомоги та наборів до Великодня - фейк

У Харкові внаслідок ворожих авіаударів загинула жінка, двоє чоловіків постраждали - Синєгубов

Тимчасово непридатні до військової служби проходитимуть повторні огляди - заступниця міністра охорони здоров'я

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА