Інтерфакс-Україна
21:53 04.09.2017

Суркіси та інші пов'язані з ПриватБанком особи подали 42 позови проти НБУ

4 хв читати
Суркіси та інші пов'язані з ПриватБанком особи подали 42 позови проти НБУ

Ігор Суркіс і його брат Григорій Суркіс, а також інші пов'язані з ПриватБанком особи подали 42 позови проти Національного банку України (НБУ), свідчать дані Єдиного державного реєстру судових рішень.

Іншими позивачами, зокрема, виступають батько Ігоря і Григорія - Рахміль Суркіс, Світлана Суркіс (дочка Г.Суркіса), Марина Суркіс (дочка І.Суркіса), Поліна Ковалик (є одним з акціонерів А-Банку), А-Банк, футбольний клуб "Динамо" (І.Суркіс - президент клубу), а також пов'язані з Суркісами офшорні компанії - Camerin Investments LLP, Sunnex Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlini Commercial LLP, Lumil Investments LLP, Sofinam Investments LLP.

Майже всі позови подані до адміністративного суду і стосуються оскарження визнання Нацбанком зазначених осіб пов'язаними з ПриватБанком, через що їх кошти в банку підлягали примусовому обміну на акції додаткової емісії (bail-in) під час націоналізації фінустанови.

За даними держреєстру, Київський апеляційний суд 6 і 18 вересня розгляне апеляції на рішення Окружного адміністративного суду Києва від 17 травня 2017 року, який задовольнив позови А-Банку і шести зазначених фізичних осіб.

Крім цього, наразі не визначена дата засідання Вищого адміністративного суду, який повинен розглянути заяви про оскарження рішення Київського апеляційного суду від 27 липня і рішення Окружного адмінсуду від 20 березня 2017 року, якими частково задоволено позовні вимоги ФК "Динамо".

Як повідомлялося, в грудні 2016 року уряд за пропозицією НБУ і акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови. Держава отримала 100% в її капіталі, а ПриватБанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

У рамках націоналізації банку його зобов'язання перед пов'язаними особами підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку.

27 грудня в Окружному адмінсуді Києва були зареєстровані позови ПАТ "Акцент-Банк" (А-Банк), що належить братам Григорію та Ігорю Суркісам і їх дочкам, про скасування рішення комісії НБУ з питань визначення пов'язаних з банком осіб і перевірки операцій банків з такими особами від 13 грудня о частині А-Банку. У той же день цей же суд прийняв до розгляду ще один подібний позов від шести фізосіб.

За даними суду, позивачами виступають Ігор Суркіс і його брат Григорій Суркіс, їхній батько Рахміль Суркіс, Світлана Суркіс (дочка Г.Суркіса), Марина Суркіс (дочка І.Суркіса), а також Поліна Ковалик, що є одні з акціонерів А-Банку.

Окружний адмінсуд Києва 17 травня 2017 року постановив визнати протиправними і скасувати всі рішення комісії з питань визначення пов'язаних осіб та уповноважених осіб Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) в рамках процедури bail-in щодо шести позивачів і А-Банку.

При цьому за позовом шести осіб суд постановив стягнути з ПАТ КБ "ПриватБанк" на користь позивача, іменованого у провадженні як "особа 1", 151,011 млн грн як основної суми списаного депозиту, а також $72,353 тис. і EUR6,76 тис. як нарахованих відсотків за депозитом за період з 22 грудня 2016 року по 22 лютого 2017 роки; на користь "особи 3" - 514,126 млн грн, на користь "особи 4" - 163 млн 52,96 тис. грн як основної суми списаного депозиту, а також $80,956 тис. і EUR1,105 тис. як нарахованих відсотків за депозитом за період з 22 грудня 2016 року по 22 лютого 2017 роки; на користь "особи 5" - 174 млн 504,68 тис. грн як основної суми списаного депозиту, а також $91,85 тис. як нарахованих відсотків за депозитом за період з 22 грудня 2016 року по 22 лютого 2017 роки; на користь "особи 6" - 44,835 млн грн як основної суми списаного депозиту, а також $21,074 тис. як нарахованих відсотків за депозитом за період з 22 грудня 2016 року по 22 лютого 2017 року.

НБУ обурився з приводу такого рішення суду, зазначаючи, що всі рішення стосовно ПриватБанку було ухвалено виключно в рамках спеціальної процедури, передбаченої статтею 41-1 закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб". Центробанк має намір з огляду на це звертатися в суди вищих інстанцій з оскарженням таких неправомірних рішень, і впевнений у законності проведеної процедури bail-in.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Херсоні від артобстрілу окупантів пошкоджено лікарню та багатоповерхівки, є постраждалий

Ветеран Нацгвардії, Герой України Фінашин: Не можу сказати, що якась країна виграла "ветеранку"

Аварійно-рятувальні роботи на місці влучання ворожого дрона у житловий будинок в Харкові завершені

США чекатимуть від РФ дій в напрямку миру лише кілька тижнів, Конгрес вже готує законопроєкт про підвищення санкцій – Рубіо

Радник глави МВС Фінашин: Призначаємо помічників облуправлінь поліції, які займатимуться ветеранською політикою на місцях

ВАКС оголосив вирок у справі нардепа, що отримував незаконні компенсації за винайм житла у Києві

Експосол Японії в Україні Мацуда Кунінорі увійшов до консультативної ради ДТЕК

СБУ повідомила про заочну підозру двом адміралам та полковнику РФ, відповідальним за ракетний удар по центру Одеси

Колишньому комбату Лапіну, який брав участь в обороні Харківщини, змінено запобіжний захід

У Гамбурзькій мистецькій галереї відкрили український аудіогід

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА